Video: Bokroš sa vyjadril k situácii po MS v hokeji do 20 rokov, hráči obvinenia nepotvrdili

Ernest Bokroš, Martin Fehérváry, Marek Korenčík
Zľava: Hlavný tréner tímu Ernest Bokroš, kapitán Martin Fehérváry a obranca Marek Korenčík počas tlačovej konferencie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) k majstrovstvám sveta (MS) hráčov do 20 rokov. Bratislava, 7. január 2019. Foto: SITA/Braňo Bibel
  • aktualizované 7. januára 16:28

BRATISLAVA 7. januára (WebNoviny.sk) – Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Martin Fehérváry ani obranca Marek Korenčík priamo nepotvrdili vyjadrenia útočníkov Martina Pospíšila a Miloša Fafráka o situácii v slovenskom juniorskom tíme počas nedávno skončených MSJ v Kanade.

Rozruch vyvolal status Pospíšila

Pospíšil počas víkendu prostredníctvom statusu na sociálnej sieti kritizoval štýl vedenia tímu, staranie sa o hráčov, prípravu taktiky, motiváciu na zápasy a mnohé ďalšie základné potreby slovenských hokejistov.

Nevedeli sme o tom, že títo hráči plánujú napísať také statusy. Či s tým súhlasíme, je ťažká otázka. Je ťažké sa o tom vyjadrovať,“ zhodli sa Fehérváry a Korenčik.

Mohlo sa to vyriešiť nejako inak, nemali by sa také veci vynášať z kabíny, no už sa tak stalo,“ pokračoval Korenčík.

Bokroš posiela na Jakúbka právnikov

Trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Ernesta Bokroša mrzí, že po návrate z svetového šampionátu juniorov je na pretrase takáto a nie športová téma.

Je mi ľúto, že musíme otvárať takúto tému,“ povedal Bokroš a na obvinenia z viacerých strán, že za finančnú odpletu niekedy uprednostnil niektorého hráča pred iným v súvislosti so štartom na MSJ, reagoval: „Téma korupcia. Martin Jakúbek dal dnes na internet vyjadrenie, že som od neho pred 5-6 rokmi pýtal úplatok 5 000 eur! Toto len tak nenechám, Jakúbka budú kontaktovať moji právnici. Nie a nie, nezobral som žiaden úplatok od rodiča, aby šiel na majstrovstvá sveta. Nebol mi ponúkaný úplatok, nie nestalo sa to.

Uviedol aj to, že za takýchto okolností , keď je dennodenne atakovaný, nemá chuť pokračovať v tejto práci.

Slovensko na MS v hokeji do 20 rokov v roku 2019

„Dvadsiatka“ začala MS v hokeji sympatickým výkonom proti USA, keď proti favoritovi viedla a prehrala najtesnejším rozdielom 1:2. Následne však podľahla Švédsku 2:5 a Fínsku 1:5.

V záverečnom dueli základnej B-skupiny síce jasne zdolala Kazachov 11:2, ale vo štvrťfinále opäť neprekročila svoj tieň a s Ruskom prehrala hladko 3:8. Výsledkom toho bolo konečné ôsme miesto.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek KorenčíkMartin Fehérváry