NBA chce Donalda Sterlinga pre rasistické výroky vylúčiť

Donald Sterling
Foto: SITA/AP

NEW YORK 2. mája (WEBNOVINY) – Majitelia klubov basketbalovej NBA spravili prvý krok smerujúci k vylúčeniu Donalda Sterlinga zo svojich radov. Vo štvrtok zasadla desaťčlenná komisia a jednomyseľne sa uzniesla na tom, že Sterling je v súťaži pre svoje rasistické výroky neželanou osobou, a preto ho treba prinútiť k tomu, aby predal organizáciu Los Angeles Clippers.

V rovnakom duchu sa nieslo už utorkové rozhodnutie komisára NBA Adama Silvera, ktorý Sterlingovi doživotne zakázal pôsobenie v NBA, vyrubil mu pokutu 2,5 milióna dolárov a prisľúbil, že vyvinie tlak, aby klub zmenil majiteľa.

Komisii predsedal Glen Taylor z Minnesoty a mali v nej zastúpenie aj Miami, Los Angeles Lakers, Oklahoma City, New York, Boston, San Antonio, Phoenix, Indiana a Toronto.

V prípade, že Sterling nebude ochotný dobrovoľne Clippers predať, môžu ho k tomu ostatní majitelia prinútiť. Potrebujú na to trojštvrtinovú väčšinu. Najskôr však musí Silver alebo niektorý z vlastníkov vzniesť proti „čiernej ovci“ obvinenie. Sterling bude mať päť dní na odpoveď. Následne komisár zvolá zasadnutie Rady guvernérov NBA, ktorá vyhodnotí dôkazy a bude hlasovať.

Los Angeles Clippers nemajú núdzu o záujemcov, ktorí by ich radi kúpili. Ozvali sa už profesionálny boxer Floyd Mayweather či známe tváre z televíznych obrazoviek Oprah Winfreyová a herec Matt Damon. Všetci deklarujú snahu dať dokopy skupinu vlastníkov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald SterlingFloyd MayweatherMatt Damon