Neapol predĺžil sériu bez prehry, Hamšík neskákal od radosti

Slovan prehral s Neapolom, Marek Hamšík skóroval
Kapitán SSC Neapol Marek Hamšík v súboji s futbalistami Slovana Bratislava Branislavom Niňajom (vzadu) a Erikom Čikošom počas zápasu skupinovej fázy 2. kola I. skupiny Európskej ligy. Bratislava, 2. október 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

JANOV 2. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti SSC Neapol, ktorí budú na budúci týždeň posledným súperom Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy, utrpeli v najvyššej talianskej súťaži ďalšiu stratu. V pondelkovej dohrávke 13. kola Serie A remizovali na trávniku Sampdorie Janov 1:1.

Zapata vyrovnal hlavičkou

Vo vyrovnanom stretnutí mali domáci loptu častejšie na kopačkách a od 57. minúty viedli zásluhou Edera, ktorý z hranice šestnástky trafil k pravej žrdi. Sampdoria získala po druhej žltej karte pre Kalidoua Koulibalyho v 85. minúte aj početnú prevahu, Neapol, ktorý v tom čase už hral bez Mareka Hamšíka, však zabojoval a v druhej minúte nadstaveného času Duvan Zapata (v 79. minúte nahradil práve Hamšíka) vyrovnal hlavičkou.

„Absolvovali sme duel, ktorý sme nezvládli výsledkovo. Získali sme iba bod a okolo tretieho miesta je poriadna tlačenica. Prvé dva tímy v lige vyhrali a vzdialili sa od nás. V ďalších stretnutiach chceme zabrať naplno, aby sme sa priblížili k špičke Serie A,“ uviedol na svojom webe Marek Hamšík.

Slovanu prischne posledné miesto

Neapol je v tabuľke naďalej na treťom mieste, z trinástich zápasov získal 23 bodov rovnako ako štvrtý FC Janov Juraja Kucku. Sampdoria je o bod za touto dvojicou. Vedie Juventus Turín s 34 bodmi pred 31-bodovým AS Rím. Neapolčania pondelkovou remízou predĺžili svoju ligovú šnúru bez prehry už na desať duelov (bilancia: 5 víťazstiev, 5 remíz, skóre 22:13).

Prvé vzájomné stretnutie Slovana Bratislava s Neapolom v rámci Európskej ligy 2014/2015 sa 2. októbra skončilo prehrou „belasých“ na Pasienkoch 0:2 (skórovali Hamšík a Higuaín). Odveta na štadióne San Paolo bude vo štvrtok 11. decembra o 21.05 h. V I-skupine EL má taliansky tím istotu postupu, slovenský zasa beznádejne posledného miesta.