AS Rím remizoval na pôde Cagliari a Hamšíkov Neapol triumfoval nad Frosinone

Serie A, Alexander Kolarov
Alexander Kolarov z tímu AS Rím, ktorí bol vyradení z futbalového zápasu talianskej Serie A medzi Cagliari a AS Rímom, 8. decembra 2018. Foto: SITA/AP

NEAPOL 8. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom doma zvíťazili nad Frosinone 4:0 v sobotňajšom zápase 15. kola talianskej Serie A.

„Partenopei“ nasmeroval k výhre nad predposledným tímom tabuľky už v siedmej minúte Piotr Zielinski. V 68. a 84. min sa presadil aj jeho krajan Arkadiusz Milik a ešte v prvom polčase doplnil Poliakov svojím zásahom Alžírčan Adam Ounas. Hamšík striedal v 80. minúte.

Hráči AS Rím viedli na pôde Cagliari desať minút pred koncom 2:0, napokon sa duel skončil remízou 2:2. Obidva presné zásahy hostí padli ešte v úvodnom dejstve, v 14. min sa najprv presadil Bryan Cristante a v 41. min zvýšil Aleksandar Kolarov.

Domáci sa v závere zápasu nadýchli k vyrovnaniu, päť minút pred koncom znížil Artur Ionita a konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase Marco Sau. Tesne pred vyrovnávajúcim gólom hlavný rozhodca vylúčil dvoch hráčov Cagliari.

Serie A – 15.kolo

• sobota

SSC Neapol – Frosinone 3:0 (2:0)
Góly: 7. Zielinski, 40. Ounas, 68. a 84. Milik
Marek Hamšík (Neapol) hral do 80. min

Cagliari – AS Rím 2:2 (0:2)
Góly: 85. Ionita, 90.+ Sau – 14. Cristante, 41. Kolarov, ČK: 90.+ Farago po 2. ŽK, 90.+ Srna (obaja Cagliari)

Lazio Rím – Sampdoria Janov 2:2 (0:1)
Góly: 79. Acerbi, 90.+ Immobile (z pok. kopu) – 21. Quagliarella, 90.+ Saponara, ČK: 90.+ Bereszynski (Sampdoria)