Nebezpečný Holíčan mal nelegálne zbrane, navyše jazdil opitý

Zbran
Všetky tieto zbrane a strelivo môže vlastniť len držiteľ zbrojného preukazu, Holíčan ho však nemá. Bratislava, 14. október 2013. Foto: SITA/KR PZ Trnava

SKALICA 14. októbra (WEBNOVINY) – Bývalej družke a jej priateľovi hrozil zabitím, chytili ho opitého za volantom a okrem nelegálne držaných zbraní mu našli aj náboj na streľbu z tankov.

Krátko po oznámení 47-ročného Holíčana zastavila hliadka v Skalici. Vodič BMW nafúkal 1,21 promile, obvinili ho z nebezpečného vyhrážania a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Skončil v cele a nasledovala domová prehliadka. Na chate v obci Prietržka našli policajti v kope dreva dlhú zbraň a opakovaciu malokalibrovku s nábojmi.

Holíčan im odovzdal aj ďalšie dve samonabíjacie pištole a vyše 450 nábojov rôznych kalibrov. Všetky tieto zbrane a strelivo môže vlastniť len držiteľ zbrojného preukazu.

Získanie náboja na streľbu z tankov nie je legálnou cestou možné a jeho držanie a zberateľstvo je zakázané, uviedla trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Po vykonaných expertízach tak muž čelí obvineniam aj z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. V prípade dokázania mu hrozí trest na tri až osem rokov.

Obrazom: Nebezpečný Holíčan mal doma arzenál zbraní

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom