Nebolo to neslušné ultimátum, hovoria zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko o videu Druckerovi

Juraj Šeliga, Katarína Nagy Pazmány, Táňa Sedláková, Karolína Farská
Zľava: Zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, Katarína Nagy Pazmány, Táňa Sedláková a Karolína Farská. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini vytrháva veci z kontextu a tým zavádza občanov, reagujú zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko na vyjadrenia premiéra v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

Premiér kritizuje tlak na odstúpenie Gašpara

Pellegrini v nedeľu kritizoval pokračujúci tlak verejnosti na odstúpenie policajného prezidenta Tibora Gašpara. Organizátori sa pritom podľa neho odmietli stretnúť s ministrom vnútra Tomášom Druckerom, namiesto toho mu poslali „video s ultimátom na jeho odvolanie“.

„Naše rozhodnutie nie je neslušným ultimátom, ale jasným postojom, ktorý vychádzal z toho, že pán Drucker povedal, že urobí všetko pre to, aby obnovil dôveru ľudí v štátnu moc a políciu. Prvý nevyhnutný krok je odvolanie Tibora Gašpara,“ uvádza sa v stanovisku iniciatívy Za slušné Slovensko, pod ktorým sú podpísaní Juraj Šeliga a Karolína Farská.

Pochybenia pri vražde Kuciaka a jeho snúbenice

Ako ďalej píšu, Gašpar je symbolom zlyhaní a nedôvery občanov v políciu a vyšetrovanie káuz – od pochybení pri vyšetrovaní vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, až po útek na doživotie odsúdeného mafiána Róberta Okoličányho.

„Za toto všetko nesie ako policajný prezident zodpovednosť,“ dodávajú organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko. Podľa iniciatívy za nedôveru ľudí v štátnu moc, vrátane polície, nesie zodpovednosť aj premiér Pellegrini. „Žiadne výhovorky ani moralizovanie o našej slušnosti ho tejto zodpovednosti nezbavia. Pán Pellegrini by mal začať konať,“ uzatvárajú stanovisko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakJuraj ŠeligaKarolína FarskáPeter PellegriniTibor GašparTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie Vláda SR