Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bez názvu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
12. 11. 2012 10:49 Domáci lekár od Webnoviny.skSITA Diskusia

Nebuďme k cukrovke ľahostajní

BRATISLAVA 12. novembra (WBN/PR) – Tento rok sa globálnym partnerom Medzinárodnej federácie diabetu (IDF) stala spoločnosť Nestlé SA. 14. november, Svetový deň diabetu, je už za dverami. Tento dátum je úzko spätý s menom objaviteľa inzulínu doktorom Frederikom Bantingom. Za svoju celoživotnú prácu získal Nobelovu cenu a Svetový deň diabetu bol stanovený práve na 14. november, kedy sa narodil. V tento deň prebiehajú na celom svete osvetové a preventívne akcie, ktorých cieľom je na cukrovku upozorniť. Symbolom kampane je už tradične modrý kruh na bielom pozadí.

Cukrovka alebo diabetes znepríjemňuje život čoraz väčšiemu počtu ľudí. Rozlišujeme dva typy tohto ochorenia. Diabetes 1. typu je choroba, ktorej predísť nemožno a ktorú je nevyhnutné liečiť. Väčšina pacientov s cukrovkou však trpí 2. typom, ktorý vzniká v dôsledku kombinácie rôznych faktorov. Práve tento typ diabetu možno do značnej miery ovplyvniť životným štýlom, osvetou, stravovaním a pohybom. Kampaň si kladie za cieľ osloviť pacientov s cukrovkou a ich blízkych, ale aj širokú verejnosť. Chce podporiť povedomie o chorobe a pripomenúť, že cukrovke možno predchádzať. Prevencia býva totiž tou najlepšou liečbou!

Globálne partnerstvo Nestlé s IDF je súčasťou celkového smerovania Nestlé k výžive a zdravému životnému štýlu (NHW, z angličtiny: Nutrition, Health, Wellness). Špecializáciu Nestlé na vývoj riešení pre špeciálne výživové potreby, o. i. súvisiace s chorobami, stelesňuje Nestlé Health Sciences http://www.nestlehealthscience.com/, ale zameranie na výživu a zdravý životný štýl ide naprieč celým portfóliom a aktivitami Nestlé. Zdravý životný štýl, správne stravovacie návyky, fyzická aktivita a pohyb umožňujú do určitej miery predchádzať tzv. civilizačným chorobám a zmierňovať ich dôsledky. Týmto smerom je zameraný aj komplexný program pre dialóg so spotrebiteľmi „Plus pre Vás od Nestléwww.plusprevas.sk. Nestlé už niekoľko rokov v spolupráci so Slovenskou asociáciou športu na školách (SAŠŠ) podporuje fyzický pohyb školákov projektom Orion Florbal Cup. Nestlé pritom nezabúda ani na svojich zamestnancov a podporuje ich komplexným programom podpory zdravia na pracovisku. V rámci aktivít pri príležitosti Svetového dňa diabetu podporuje Nestlé v niektorých krajinách aj ďalšie aktivity, ako napr. vzdelávací program pre zdravotné sestry, ktoré pracujú s diabetikmi.

Svetový deň diabetu sa v zahraničí aj u nás pripomína pochodom. Na Slovensku sa uskutočnil cez víkend v Banskej Bystrici v rámci podujatia Festival diabetu. Nebuďte ani vy k cukrovke ľahostajní. Snažte sa jej predchádzať každodenným zdravým životným štýlom, správnymi stravovacími návykmi aj fyzickou aktivitou a pohybom.

Odporúčané články

Radi doháňate spánok počas víkendu? Výskum ukázal, aké riziká môže priniesť jeho nedostatok Životu v tme sa dá predísť preventívnou prehliadkou

Neprehliadnite

Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy treba odsúdiť, vyhlásil Danko počas výročia augusta 1968 Minimálna mzda by mala tvoriť 60 percent priemerného zárobku, Smer-SD predloží návrh zákona August 1968: Rusi nás dostali za necelých 10 hodín (komentár) Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Facebook najnovšie umožňuje obmedziť zber dát na cielenú reklamu, užívatelia môžu funkciu vypnúť Slovenské tenistky zabojujú o finálový turnaj Pohára federácie na domácej pôde proti Britkám

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X