Nečakaný skok do cieľa priniesol Millerovej olympijské zlato

Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - jedenásty deň

RIO DE JANEIRO 16. augusta (WebNoviny.sk) – Posledná bežecká disciplína pondelkového programu na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro, ktorou bola štvorstovka, sa skončila emotívnym víťazstvom Bahamčanky Shaunae Millerovej. Výkonom 49,44 s si utvorila osobné maximum a o sedem stotín sekundy zdolala úradujúcu majsterku sveta Allyson Felixovú.

OH 2016

Víťazka sa hodila do cieľa, hoci to pôvodne zrejme nemala v pláne. Američanka je štvornásobná olympijská šampiónka, až tri jej zlaté medaily pochádzajú zo štafetových behov. Na štvorstovke sa jej útok na historické piate zlato tesne nevydaril. So štyrmi zlatými zostala na úrovni olympijských legiend – Holanďanky Fanny Blankersovej-Koenovej, Austrálčanky Betty Cuthbertovej, Nemky Bärbel öckelovej a Američanky Evelyn Ashfordovej.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 11. deň

Ani poriadne neviem, čo sa stalo. Bola som v cieľovej rovinke totálne vyšťavená. Pred sebou som mala len vidinu zlatej medaily a zrazu som sa ocitla na zemi. Ako som tam tak ležala bez života, a výsledok neprichádzal, zrazu som začula kričať svoju mamu. A vtedy mi to ´docvaklo´: som olympijská šampiónka,“ vyhlásila Millerová na tlačovej konferencii. „Dala do záveru všetko a na cieľovej čiare jej nohy vypovedali poslušnosť. Zámer to z jej strany určite nebol,“ povedal na obranu svojej zverenkyne tréner Lance Brauman. „Počula som mamu, ako kričí, aby som vstala. Vravela som si – nie tak skoro, najprv musím nájsť sama seba,“ rozpamätala sa šťastná víťazka.

Millerovej pamiatkou na nevšedný zisk zlatej medaily na 400 m budú aj odreniny a škrabance. „Moje telo je teraz meravé a necitlivé,“ podotkla nová olympijská víťazka. Žiada sa dodať, bolesť pominie, ale zlato jej zostane.

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Allyson Felixová