Nechajte si zlaté pseudomedaily, soptí Isinbajevová

Isinbajevová sa lúči s kariérou s titulom majsterk
Dvojnásobná olympijská víťazka si v utorok splnila veľký sen a triumfovala na domácom svetovom šampionáte v atletike v Moskve vyhrala svoju disciplínu. Foto: SITA/AP

LAUSANNE 21. júla (WebNoviny.sk) – S poriadnym hnevom prijala správu aj o svojej neúčasti na OH 2016 žrdkárka Jelena Isinbajevová. Jedna z ikon súčasného ruského športu, dvojnásobná olympijská šampiónka a trojnásobná majsterka sveta, označila rozhodnutie CAS za pohreb atletiky.

„Ďakujem vám, že ste pochovali atletiku,“ ironicky zakontrovala Isinbajevová a pokračovala: „Je to čisto politické rozhodnutie. Neexistuje žiadny konkrétny dôvod na to, aby sa zachoval trest.“ Isinbajevová v tejto súvislosti požiadala o pomoc aj priamo šéfa MOV Thomasa Bacha, ale zrušenia zákazu sa nedočkala.

Tridsaťštyriročná Volgogradčanka, ktorá dovedna tridsaťkrát či už pod holým nebom alebo v hale, prekonala svetový rekord v skoku o žrdi, a v Riu sa chystala dať úspešnú bodku za svojou veľkolepou medzinárodnou kariérou, soptila aj vo svojich ďalších vyjadreniach.

Smerom k predstaviteľom IAAF a CAS, ktorí rozhodli o treste pre všetkých ruských atlétov, na svojom instagramovom profile skonštatovala: „Nechajte teda tých pseudočistých zahraničných športovcov vydýchnuť úľavou nech majú možnosť víťaziť v Riu bez nás Rusov. Vždy to bolo tak, že ste sa nás báli, lebo sme silní.“

Isinbajevová zároveň spochybnila čistotu niektorých jej súperiek zo zahraničia, ale zároveň dodala, že to zrejme IAAF neprekáža. Mama dvojročnej Evy ešte raz zdôraznila, že vďaka rozhodnutiu nepustiť Rusov na štart, sa v Riu budú udeľovať iba „pseudozlaté“ medaily namiesto tých ozajstných. „Úroveň atletických súťaží bude devalvovaná,“ cituje Isinbajevovú AP.

Isinbajevová už dávnejšie vylúčila možnosť súťažiť v Riu pod olympijskou vlajkou, ak by jej také niečo navrhli. Chcela výhradne reprezentovať iba Rusko.

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jelena Isinbajevová