Nedajte sa oklamať podvodníkmi, varujú elektrárne Slovákov

Elektrina, elektromer
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 5. júna (WEBNOVINY) – Na západnom Slovensku sa vyskytli podvody s elektromermi. Ako informovala agentúru SITA spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE), pochybné osoby sa vydávajú za ich zástupcov s cieľom získať od odberateľov elektriny peniaze za výmenu elektromera.

Takéto prípady registrovali obyvatelia v Nitrianskom a Bratislavskom kraji. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Západoslovenská energetika Michaela Dobošová, podľa ktorej sa nedá vylúčiť, že sa podvodníci postupne presunú aj do iných regiónov.

Západoslovenská energetika pripravuje v tejto súvislosti trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Svojich zákazníkov zatiaľ upozorňuje, aby boli ostražití pred ľuďmi, ktorí budú od nich žiadať platbu v hotovosti.

„Všetky platby, ktoré súvisia s dodávkou a distribúciou elektriny a plynu, sa uskutočňujú vo forme faktúr. Zástupcovia spoločnosti ZSE nikdy nevyžadujú úhradu faktúry alebo iné platby v hotovosti. Výmena elektromerov je bezplatná a zákazníkov vopred písomne kontaktujeme, keďže sa vyžaduje ich súčinnosť,“ povedala Dobošová s tým, že zástupca spoločnosti musí byť tiež viditeľne označený preukazom.

Ak majú zákazníci pochybnosti o dôveryhodnosti zástupcu spoločnosti ZSE, môžu si jeho meno overiť na Zákazníckej linke (ZSE Energia 0850 111 555, Západoslovenská distribučná 0850 333 999).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSE Západoslovenská energetika