Neďaleko Starej Turej došlo k tragickej dopravnej nehode, vinník raneným nepomohol a z miesta činu ušiel

Dopravná nehoda
Foto: ttps://www.facebook.com/KRPZTN

Život jednej osoby a troch zranených si vyžiadala dopravná nehoda, ku ktorej došlo v sobotu (2. júla) krátko pred 20:30 na ceste ll/581 medzi Bzincami pod Javorinou a Starou Turou v okrese Nové mesto nad Váhom.

Ako informuje na sociálnej sieti trenčianska polícia, na základe doterajších zistení vodič osobného auta Seat Leon išiel v smere od Starej Turej na Nové Mesto nad Váhom.

Vinník z miesta nehody ušiel

Z doposiaľ presne nezistených príčin pravdepodobne prešiel na rovnom úseku cesty do protismeru, kde v tom čase prechádzal 41-ročný vodič na vozidle Kia Ceed. Po následnej zrážke vodič Seatu Leon na mieste nezotrval, neposkytol potrebnú pomoc zraneným osobám a z miesta nehody ušiel.

„Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru z Nového Mesta nad Váhom vodiča vozidla Seatu Leon v rekordne krátkom čase – 20 minút po nehode zadržali v obci Lubina. Následne s ním bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Zároveň bol vodičovi nariadený odber krvi a biologického materiálu na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok,“ uvádza polícia. Vodič auta KIA Ceed utrpel pri dopravnej nehode podľa polície smrteľné zranenia a tri osoby sa zranili ľahko.

Už padli prvé obvinenia

Vyšetrovateľ v tejto súvislosti vzniesol 34-ročnému vodičovi vozidla Seat Leon obvinenie pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom neposkytnutia pomoci.

„Zároveň, po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov, spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Obvinený si počká na rozhodnutie o väzbe v cele policajného zaistenia,“ uviedla polícia. Dodala, že v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR