Nedeľňajší zjazd mužov na ZOH 2018 v Pjongčangu museli pre silný vietor preložiť na štvrtok

Silný vietor v Pjongčangu
Pre silný vietor sa v nedeľu na ZOH 2018 v Pjongčangu neuskutočnil zjazd mužov, ktorý organizátori preložili na štvrtok. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 11. februára (WebNoviny.sk) – Na nedeľňajšie predpoludnie naplánovaný zjazd mužov na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu pre silný vietor preložili organizátori na štvrtok 15. februára.

V daný deň sa mali konať preteky v super G, ktoré sú po novom preložené na piatok 16. februára. V oboch prípadoch sú štarty o 11.00 h miestneho času (3.00 h SEČ).

Prelink

Vietor robil problémy v dejisku ZOH aj v predchádzajúcich dňoch počas tréningov. „Odvolanie pretekov bolo veľmi jednoduché. Nebola žiadna šanca, preto sa zjazd uskutoční vo štvrtok,“ povedal pre Eurosport riaditeľ pretekov FIS Markus Waldner.

„Je to škoda. Bol som správne motivovaný a už som sa tešil na preteky. Na počasie však nemáme žiaden vplyv. Len aby sa nič horšie nestalo,“ reagoval nemecký pretekár Thomas Dressen, citoval ho portál sport1. de. Jeden favoritov súťaže Nór Kjetil Jansrud označil rozhodnutie za nevyhnutné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kjetil Jansrud