Nedeľňajšie výsledky zápasov hokejovej Slovnaft ex

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov zápasov nedeľňajšieho 5. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy:

HK 36 Skalica – HK Poprad 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 1. R. Školiak (R. Hartmann, Pálffy), 37. R. Hartmann (R. Školiak, Zálešák) – 20. Buc (Fabian)

Vylúčení: 4:10 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bundil, Stano, 2783 divákov

Skalica: Falter – Gründling, Hranáč, M. Výborný, Škápik, Škadra, R. Jendek, Schnabel, Gula – Pálffy, Zálešák, R. Hartmann – Lušňák, R. Školiak, D. Pašek – Kocák, Jarolín, T. Višňovský – Kutálek, Kostourek, Šátek

Poprad: Šimonovič – Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Dora, Bartoň – Škovira, Klouda, A. Kroták – P. Svitana, Šechný, Igor Majeský – Mašlonka, Rataj, Marcel Haščák – Čížek, V. Žemba, Buc

Hneď v prých sekundách sa na skalickom zimnom štadióne začalo zostra. Zálešák sa dostal do šance, bol však faulovaný a hlavný rozhodca poslal na trestnú hneď dvoch hráčov. Skaličania si túto šancu nenechali ujsť a už po 6 sekundách prekonal Šimonoviča strelou zblízka Školiak a otvoril tak skóre. Možnosť presiloviek sa v ďalších minútach opäť naskytla obom mužstvám, ani jeden tím ju však nevyužil. Domáci ukázali svoju prevahu v druhej polovici prvej tretiny, šance mali na hokejkách Lušňák a po chybe Šimonoviča i Jarolín, hosťujúci brankár však situáciu v oboch prípadoch zachránil. Skóre sa zmenilo až v poslednej minúte, keď o vyrovnávajúci gól na 1:1 sa postarala dvojica Buc – Fabian, ktorá v nájazde prekonala Faltera. I druhá tretina sa podobne ako prvá začala šancou na domácej strane a nasledným vylúčením. Túto výhodu však Skaličania nevyužili tak ako predtým. Hra sa trochu upokojila, ani jedno mužstvo si nevytvorilo vážnejšiu príežitosť a tak sa skóre nemenilo. V 25. min sa Pálffy s Hartmannom v situácii dvoch na jedného rútili na Šimonoviča, obranca hostí však zmaril útok. V neprehľadnej situácii sa snažili domáci ešte prepasírovať puk za chrbát hosťujúceho brankára a už už to vyzeralo, že Skaličania zvýšili svoj náskok a vsietili gól. Hlavný rozhodca po porade s videorozhodcom gól neuznal a tak stav zostával nezmenený. Ďalšie nepríjemné chvíle vytvorili Šimonovičovi Lušňák a Zálešák, opäť ani jeden nepozmenil stav zápasu. Na 2:1 zvýšil až pred bránou postavený Hartmann, ktorému v 37. min Školiak poslal perfektnú prihrávku a ten už len poľahky zblízka doklepol puk za Šimonovičov chrbát. Posledné sekundy druhej časti hry „KamzíciL znova znepríjemňovali Falterovi, ten však už

žiadnu strelu za svoj chrbát nepustil. V tretej časti zápasu sa už skóre nemenilu, trestov sa ale udeľovalo ako maku. V 47. min putoval na trestnú Kocák, sily na ľade sa vzápätí vyrovnali, keď si faulom pomohol Šechný. O 3 min neskôr získali možnosť presilovky opäť Popradčania, ale Šechný túto možnosť svojim opäť pokazil. Záver zápasu už šance nepriniesol, domáci si strážili výsledok, hostia sa pokúsili o záverečný výpad v posledných sekundách, Skaličania však stav 2:1 už nepustili.

Martin Pešout (asistent trénera Skalice): „Výsledok 2:1 je až veľmi upracovaný, v koncovkách sme neboli zlí, ale Šimonovič nám gól dať nedovolil a držal hostí až do konca zápasu v nádeji. V poslednej tretine sme si museli udržať výsledok, so skúseným mužstvom sa nám to i podarilo.“

Július Pénzeš (asistent trénera Popradu): „Ťažko sa nám hodnotí zápas, väčšina sa totiž odohrala v oslabení. Musím však povedať, že pri hre piatich proti piatim sme boli domácim vyrovnaným súperom, vytvorili sme si aj šance, ale góly sme nedali.“

HC K-Cero Nitra – Dukla Trenčín 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 21. E. Čaládi (T. Chrenko, Ďurák), 31. E. Čaládi (Podstavek, T. Chrenko), 51. M. Slovák – 2. Tybor (Valčák, T. Radulay), 10. T. Radulay (Valčák, Sekeráš), 28. Dubec (Tybor, T. Radulay), 43. Sekeráš (Valčák, T. Radulay)

Vylúčení: 3:10 na 2 min, navyše: M. Kováčik, M. Slovák (obaja Nitra) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Gašparík, Zvrškovec, 3500 divákov

Nitra: M. Laco – Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, M. Novák, Jass, Ďurkech – Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi – Rumpel, M. Slovák, M. Kováčik – Gráčik, M. Štefanka, S. Saliji – H. Ručkay, Dobrý, Baran

Trenčín: Kováč – Gabriš, Fatyka, Trefný, Sekeráš, J. Liška, Hančák, Kvetan, Martin Chovan – Dubec, Šimíček, Filo – Tybor, Valčák, T. Radulay – Paroulek, E. Hartmann ml., Balga – Troliga, P. Kopecký, L. Ružička

V búrlivej atmosfére išli do vedenia hostia, keď sa cez obrancu Nováka presadil šikovný Tybor. Domáci sa nenechali zaskočiť, pred vlastným publikom sa snažili o vyrovnanie, no šancu Kováčika strieľajúceho spomedzi kruhov ešte Kováč zmaril. V desiatej minúte hostia zvýšili svoj náskok, keď sa z nenápadnej akcie presadil Radulay. Domáca striedačka na to reagovala oddychovým časom. Po ňom Nitrania zvýšili aktivitu, no Dukla dobre bránila a nepúšťala súpera do výraznejších šancí. Zvýšiť jej náskok mohol vo vlastnom oslabení pri prečíslení dvoch na jedného Dubec, no proti Lacovi neuspel. Kontaktného gólu sa domáci dočkali v úvode druhej časti, keď sa zblízka presadil Čaládi. Nitrania vycítili šancu na vyrovnanie, no vietor z plachiet im vzal po ďalšom prečíslení Dubec, na ktorého gól reagoval o tri minúty neskôr opäť Čaládi. Do druhej sirény sa už skóre nemenilo ani po Šimíčekovom teči priamo do Laca. Tretiu tretinu mohol gólom začať aktívny Radulay, no nevyužil zaváhanie domáceho brankára. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo v následnej presilovke Sekerášovi, ktorý tvrdou strelou zvýšil náskok domácich. Na gól trenčianskeho kapitána dokázal odpovedať dôrazný Slovák, no skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.

Peter Oremus (tréner Nitry): „Ciele pred zápasom boli úplne iné. Trenčínu sme dnes nahrali na štyri góly. Hráči, ktorí to predviedli, si musia vstúpiť do svedomia. Mnohí hráči dnes podali podpriemerný výkon a zajtra si to vydiskutujeme. Musíme sa dobre pripraviť na ďalší zápas.“

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): „Chceli sme nadviazať na víťazný zápas proti Žiline. To sa nám darilo od prvej tretiny, kde sme viedli 2:0, a keby sme využili aj nájazd, mohlo byť 3:0 pre nás. V druhej časti sa domáci dostali na koňa, no v záverečnej tretine sme to zubami-nechtami udržali. V samom závere sme sa dostali pod tlak, čoho by sme sa mali vyvarovať. Chlapci hrali dobre, boli sme o krok pred súperom a zabránili

sme Nitranom dostať sa do brejkov. V závere chalani obetavosťou víťazstvo udržali a som rád za tri body z Nitry.“

MHC Martin – HK Orange 20 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Góly: 10. Markovič (Themár, Galamboš), 22. Themár (Markovič, Obuch), 29. Trokan (L. Říha, Appel), 37. Themár (Galamboš, Markovič)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič – Tornay, R. Bednár, 1500 divákov

Martin: Dzubina – Klepáč, Polák, Pozník, Ďatelinka, Drgoň, Obuch – Uram, M. Beran, I. Dornič – Appel, L. Říha, Trokan – Themár, Markovič, Galamboš

HK Orange 20: Čiliak – Jaborník, Rais, M. Marinčin, Slimák, Vojsovič, Šiška, T. Devečka, Lisoň – L. Hudáček, A. Šťastný, J. Gašparovič – Uhnák,Grošaft, M. Bakoš – Ján Sýkora, Mlynarovič, Jankovský – Cingel, J. Petro, Šimčák

Martinčania, ktorí nastúpili v pozmenenej zostave, doplatili v prvej tretine na ležérnosť v koncovke. Už v 2. min začal Markovič festival zahodených príležitostí. Potom postupne Ďatelinka, Themár i Beran spravili zo súperovho brankára Čiliaka hrdinu. Hostia po prvý raz pohrozili v 9. min, ale Šťastného strela preletela ponad domácu bránku. O minútu neskôr sa presadil dôrazný Markovič a otvoril skóre. Veľa nechýbalo a martinskí fanúšikovia sa znovu mohli tešiť, ale po strele Themára v 16. min zazvonila žŕďka hosťujúcej bránky. Čo tomuto martinskému útočníkovi nevyšlo vtedy, to sa mu podarilo v 22. min, keď v páde poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Potom tlak domácich narastal a v 29. min Říha ideálne uvoľnil Trokana, ktorý nezaváhal – 3:0. V polovici zápasu nariadil rozhodca Valachovič trestné strieľanie za Škumátov faul, ale Hudáček zoči-voči Dzubinovi neuspel. S chuťou hrajúci tretí martinský útok zaúradoval v 37. min a Themár pridal štvrtý domáci gól. Martinčania v tretej tretine už iba dohrávali a aj priemerný výkon im stačil na pohodové víťazstvo. Reprezentačná dvadsiatka v Turci sklamala. Mladíci zaostali za domácimi vo všetkých herných činnostiach.

Dušan Gregor (tréner Martina): „Získali sme povinné víťazstvo v priemernom stretnutí. Spokojný som iba s naším víťazstvom a nulou na konte inkasovaných gólov. V našej hre chýbala väčšia snaha a nasadenie. Mali sme aj pekné kombinácie, ale znovu sme robili aj chyby, ktoré našťastie súper nepotrestal.“

Štefan Mikeš (tréner Orange 20): „Dnes to bolo z našej strany veľmi slabé, v prvej tretine sme podali najhorší výkon z doterajších našich vystúpení. Hrali sme alibistický a nekonfrontačný hokej, zle sme pristupovali k súperovi, málo korčuľovali a celkovo sme boli bez emócii. Potom sme dali do hry viac srdca, ale aj tak sme veľa toho neukázali.“

HKm Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 13. J. Kopecký (Ľ. Hurtaj, Gálik), 31. Lelkeš (R. Liščák, Michal Chovan), 38. Gálik (L. Čierny), 52. J. Kopecký (Gálik, Sochor), 55. J. Kopecký (Gálik, L. Čierny) – 34. Roháč (Pohanka, M. Bartánus), 37. J. Halaj (Cibuľa, Heš)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Horínek, M. Orolin, 1242 divákov

Zvolen: J. Laco – Javín, Cebák, L. Čierny, Juraško, J. Valach, Hraško – Pavliš, F. Turek, Sochor – Gálik, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký – Michal Chovan, R. Liščák, Lelkeš

Liptovský Mikuláš: Hála – Heš, D. Devečka, Kumstát, P. Lištiak, Martinka, M. Bača – Tomášek, J. Halaj, Cibuľa – M. Bartánus, Pohanka, Mikula – Roháč, Kuric, Kriška – Kropáč

Zvolen sa od úvodných minút zahryzol do súpera a už po 35 sekundách nepremenil šancu Sochor. Liptákom sa darili rýchle výpady z obrany a často zamestnávali Laca. Aktívny bol najmä Mikula. Vedenia sa však ujali domáci, keď v 13. min využili presilovku. Hurtajovu prihrávku spoza bránky premenil Kopecký. V 16. min mohol znižovať Kuric, ale sám pred Lacom neupsel. Skóre sa menilo až v druhej tretine. Najprv dobrú príležitosť nevyužil pred Hálom Hurtaj. Až v 31. min sa Zvolenčanom vydarila pekná kombinačná akcia. Na jej začiatku bol Chovan, ktorý zmiatol obranu hostí a ideálna prihrávka Liščáka našla na opačnej strane vľavo voľného Lelkeša, ktorý mieril do odkrytej časti bránky. Liptáci však zapli na vyššie obrátky a zatlačili Zvolen. Po strele Pohanku sa z dorážky pred Lacom presadil Roháč. V 37. min Liptáci ťažili z presilovky. Po prihrávke Cibulu sa presadil z troch metrov pred Lacom pohotovou strelou Halaj. Vyrovnaný stav však dlho na tabuli nesvietil, pretože o 45 sekúnd neskôr Hála neudržal puk po tvrdej strele L. Čierneho spoza pravého kruhu. Ten mu prepadol a Gálik už ho nemal problém poslať do prázdnej bránky. Liptáci sa na začiatku tretej tretiny snažili o vyrovnanie, ale Tomaška trafil iba bočnú žrď. Domácim pomohla presilovka piatich proti trom, ktorú si dobre rozohrali, Gálikovu prihrávku prihrávku zastavil Heš, no puk nevyhodil a Kopecký nemal problém skórovať. O tri minúty neskôr sa tento zvolenský strelec presadil tretíkrát, keď pekným náprahom z pravého kruhu prekonal Hálu a uzavrel strelecký účet zápasu.

Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Zvolena): „Pod naše víťazstvo sa podpísal výkon brankára Jána Laca a využitá presilovka piatich proti trom v tretej tretine.“

Mojmír Trličík (tréner Liptovského Mikuláša): „Do Zvolena sme prišli hrať aktívne a agresívne, čo sa nám v úvode zápasu darilo. Súper však trestal naše chyby, naopak my sme ich zaváhania nevyužili. Neboli sme horší, ale s výsledkom nemôžem byť spokojný. Rozhodli aj presilové hry, v ktorých dali Zvolenčania dva góly.“

MsHK Garmin Žilina – HC’05 Banská Bystrica 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 53. Škoda (Turoň), 60. Drevenák (Nádašdi, Turoň), rozhod. sam. nájazd Škoda – 12. Bulík (Pardavý, Surový), 40. Pardavý (Surový)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Brath, Milan Novák, 559 divákov

Žilina: Lipovský – Nádašdi, Rúfus, M. Horák, V. Urban, Turoň, Ondrej, Krčula – Škoda, Palovčík, P. Barinka – Vala, M. Hreus, R. Krajči – Drevenák, Koložváry, Kokavec – Valášek, Hajnik,

Banská Bystrica: I. Petrík – Frühauf, Vantroba, Kolba, R. Bauer, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena – Surový, Bulík, Pardavý – Paľov, Miroslav Hlinka, Drotár – Dian, Sabol, Jánoš – V. Országh, Češík, Ižvolt

Hostia nastúpili na stredoslovenského derby so štyrmi kompletnými formáciami. Domácemu trénerovi Ladislavovi Spišiakovi chýbali siedmi hráči, ako posledný k nim pribudol Škuta. Hosťom vyšiel lepšie úvod, príležitosť mal Jánoš, ale ten podobne ako domáci Valach svoju šancu nevyužil. V 15. min mohol skórovať Surový, ale nedal. Po 15 sekundách však Bulík dostal hostí do vedenia. V druhej časti hry mali oba tímy možnosti pri presilových hrách, ale ani jeden z nich ich nevyužil. V 31. min Žilina po osi Vala-Škoda založila rýchlu akciu, ale Petrík bol pozorný. Keď už sa zdalo, že hostia odídu do šatní s jednogólovým náskokom, Pardavý z bezprostrednej blízkosti prekonal Lipovského – 0:2.

Do poslednej tretiny domáci nastúpili s väčšou snahou. V 53. min Škoda prestrelil Petríka a vykresal pre domácich nádej. Stav sa menil štyri sekundy pred koncom, keď Drevenák z ľavej strany prekonal banskobystrického gólmana. V predĺžení sa stav nemenil a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Z desiatich premenil iba jeden Škoda, čo znamenalo zisk dvoch bodov pre domácich vlkov.

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „Prvá tretina bola z našej strany slabá. Sú tu aj objektívne príčiny, keď už tretí zápas hráme s prakticky troma päťkami, chýba nám sedem hráčov. Bystrica mala v úvodnej tretine viac z hry, v druhej sme urobili úpravy v zostave a hra bola z našej strany živšia. Tretia tretina bola vyrovnaná, zásluhou zvýšenej bojovnosti sme dokázali v závere vyrovnať, i keď nám pomohlo vylúčenie hosťujúceho hráča. Som rád, že sme sa presadili aj v samostatných nájazdoch.“

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): „Ťažko sa mi hodnotí zápas, keď sme si prehrali víťazné stretnutie. Prvá tretina bola z našej strany dobrá, hráči sa dobre pohybovali, vytvorili si príležitosti, ale vsietili sme len jeden gól. V druhej tretine súper lepšie bránil, no my sme si vytvorili menej šancí. V záverečnej tretine sme kontrolovali hru, avšak po individuálnej chybe sme dovolili domácim vsietiť kontaktný gól a v záverečnej power play sme inkasovali druhý. Nájazdy – to už je vabank. Chcel by som Žiline poblahoželať k víťazstvu, za bojovnosť si dva body zaslúžili.

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 4. Juraj Faith (Dravecký, Kledrowetz), 21. Dravecký (Juraj Faith), 56. Húževka (P. Bartoš) – 3. Vartovník (Saluga), 10. Pavličko (Harabin, Farkašovský), 21. Smotrila (Macejka, S. Pavličko), 33. Vartovník (Saluga, Horský)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország – Snášel, Smrek, 5436 divákov

Košice: J. Hudáček (33. T. Halász) – P. Mikuš, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, M. Grman, Mertel – Höglund, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, Juraj Faith, Dravecký – Jenčík, Juraj Sýkora, Šimurda

Spišská Nová Ves: Polc – M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Petruk, Horský – Farkašovský, S. Pavličko, Smotrila – Leskovjanský, L. Jurík, Macejka – Vartovník, Prokop, Saluga – Lemešani, Heizer, Hübler

Prvú vážnejšiu šancu v zápase mali Spišiaci. Osamotený Saluga ešte Hudáčeka neprekonal, ale dorážka Vartovníka v 3. min už bola gólová. Minútu a pol na to Košičania vyrovnali. Dravecký si vymenil puk s Faithom a kapitán domácich zasunul puk za Polcov chrbát. Nasledovali sľubné šance Šimurdu, Sýkoru, Chmela, ale Polc bol pozorný. Spišiaci potrebovali na využitie presilovky v 10. min iba 8 sekúnd, Harabin prihral Pavličkovi a ten po druhý raz v zápase dostal svoj tím do vedenia. Polc potom zlikvidoval Bartošov bekhend i Kledrowtzovu strelu. Bartoš v presilovke minul odkrytú bránku hostí a nepresadil sa ani Dravecký. V druhej tretine uplynulo len 14 sekúnd a nováčik zásluhou strely Smotrilu vyhrával 3:1. V oslabení 46 sekúnd na to naservíroval Faith Draveckému a tomu stačilo nastaviť hokejku – 2:3. Košičania dostali súpera pod tlak, ale nepresadil sa Dravecký ani Höglund, v presilovke neprekonal Polca osamotený Jenčík a ten istý hráč potom nastrelil žŕdku. Pridať ďalší gól mohol v presilovke Pavličko, Hudáček zasiahol včas, no v 33. min sa brankár Košíc ocitol mimo bránky a Vartovník pohodlne skóroval. Hudáčka nato vystriedal Tomáš Halász. Z prevahy domácich nevyťažili v presilovke nič Dravecký a ani Faith a Šimurda v 38. min mieril iba do hornej žŕdky. Spišiaci v tretej tretine umne narúšali košickú rozohrávku, veľmi dobre bránili a v bránke mali spoľahlivého Polca. Ten si poradil so strelou Draveckého, Jenčíka i príležitosťou Bartoša. Až v 56. min dal pri hre štyroch proti štyrom kontaktný gól Húževka. Majstrovi sa však vyrovnať nepodarilo a nováčik si z jeho ľadu po oduševnenom výkone odniesol tri body.

Anton Tomko (tréner Košíc): „Hodnotí sa mi ťažšie. V prvej tretine sme hneď na začiatku spravili chybu v strednom pásme, dostali prvý gól. Potom sme síce vyrovnali, ale statická hra v oslabení nás stála ďalší gól. Druhá tretina sa ešte ani nezačala a inkasovali sme tretí. Súpera sme potom dostali pod tlak, po kontaktnom góle sme mali množstvo šancí, ale štvrtý gól dal Spišskej istotu, podržal ju brankár Polc.“

Eduard Gibák (asistent trénera Spišskej Novej Vsi): „Do zápasu sme išli s tým, že chceme aspoň uhrať remízu. Sme veľmi šťastní, že máme tri body. Chlieb sa lámal za stavu 2:3, dostali sme sa pod veľký tlak, ale štvrtý gól rozhodol o našom víťazstve. Boli sme šťastnejším mužstvom, podržal nás Polc.“

Viac k osobe Anton TomkoDušan GregorJán SýkoraJuraj FaithLadislav SpišiakMarcel HaščákMichal ChovanMilan NovákMiroslav ChudýMiroslav HlinkaPeter OremusRudolf HunaŠtefan Mikeš