Nehralo sa na bohvieakom teréne, zhodnotil Viktor Pečovský

Viktor Pečovský
Viktor Pečovský Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) – Veľmi solídny výkon podal v utorok večer proti Grécku na bratislavských Pasienkoch slovenský futbalový reprezentant Viktor Pečovský.

Súperovým hráčom odoberal lopty ako na bežiacom páse.

Dvadsaťdeväťročný defenzívny stredopoliar však bol súčasťou mužstva, ktoré napriek hernej prevahe podľahlo svojmu protivníkovi z Balkánskeho polostrova tesne 0:1 a v tabuľke G-skupiny kleslo na 3. priečku so 7 bodmi.

„Nehralo sa na bohvieakom teréne, ale pre obidve mužstvá bol rovnaký. Škoda, že zápas s Gréckom dopadol v náš neprospech. Odohrali sme však dobrý duel, náš herný prejav mal solídnu kvalitu. Keď však nepremeníme také šance, aké sme si utvorili v utorok večer na Pasienkoch, nemôžeme zvíťaziť,“ uviedol V. Pečovský.

Šikovný záložník pripomenul, že v A-mužstve SR je dobrá partia a k zlepšeniu herného prejavu prispelo aj víťazné vystúpenie v predchádzajúcom kvalifikačnom súboji s Lotyšskom (2:1). „Aj teraz na Grékov sme si verili, vedeli sme, s čím prídu. Keby sme tento zápas zvládli a zvíťazili by sme, tak by sme duel hodnotili úplne inak.“

Podľa Pečovského slov hrali Gréci tradične zo zabezpečenej obrany. „To sme aj očakávali, defenzívu majú výborne prepracovanú, ich hráči sú pokope už dosť dlho, majú vžitý herný štýl. Vedeli sme, že si vyčkajú na jednu šancu, z ktorej dokážu dať gól. To sa v utorok večer na Pasienkoch aj potvrdilo. My sme naopak nepremenili ani tie najväčšie a najvyloženejšie príležitosti.“

Obrazom: Najkrajšie momenty zo zápasu Slovensko – Grécko

V 63. min rozhodol o osude stretnutia Dimitris Salpingidis. „Dostali sme gól, potom to Gréci ečte viac zavreli a bolo ešte ťažšie presadiť sa proti nim v zhustenom priestore. V kabíne bol po zápase smútok, ideme však ďalej,“ dodal Viktor Pečovský.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viktor Pečovský
Firmy a inštitúcie Grécka futbalová reprezentáciaSlovenská futbalová reprezentácia