Neil Patrick Harris bude moderovať udeľovanie cien Emmy

Harris
Americký herec Neil Patrick Harris Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) – Americký herec Neil Patrick Harris bude po druhý raz moderovať slávnostné udeľovanie cien Emmy, ktoré sa uskutoční 22. septembra.

Predstaviteľ sukničkára Barneyho Stinsona zo seriálu Ako som spoznal vašu mamu (2005) bude pritom tento rok sprevádzať aj ďalším ceremoniálom, ktorý bude tiež vysielať televízia CBS, keďže sa 9. júna už po piaty raz ukáže ako moderátor odovzdávania divadelných cien Tony.

„Nesmierne sa teším a som poctený, že môžem tento rok moderovať ceny Emmy. A aké skvelé načasovanie – použijem presne ten istý scenár, ako na odovzdávaní cien Tony,“ žartoval. „Neil je stelesnením moderátora – je pútavý, zábavný a tiež skutočný šoumen,“ vysvetlila prezidentka CBS Entertainment Nina Tassler.

Neil Patrick Harris debutoval v dráme Klárino srdce (1988) s Whoopi Goldberg v hlavnej úlohe. Za stvárnenie postavy Davida Harta ho vtedy nominovali na Zlatý glóbus. V nasledujúcich rokoch účinkoval väčšinou len v televíznych projektoch, napríklad v rodinnom seriáli Doogie Howser, M.D. (1989 – 1993).

Harris
Neil Patrick Harris a jeho životný partner David Burtka Foto: SITA/AP

Do sveta filmu sa pokúsil vrátiť účinkovaním v satirickom akčnom sci-fi Hviezdna pechota (1997). Po ďalších menej úspešných filmoch ako Správna vec (2000) alebo Utajené bratstvo (2002) pre neho nastal zlom v kariére, keď ho obsadili do roly Barneyho v seriáli Ako som spoznal vašu mamu a okamžite sa stal miláčikom divákov na celom svete.

Harris si zahral aj v komédii Pofajčíme, uvidíme (2004) a jej pokračovaní s názvom Zahulíme, uvidíme 2 (2008). Vo filme Šmolkovia 3D (2011) stvárnil Patricka Winslowa. Tridsaťdeväťročný herec má na svojom konte tri ceny Emmy, jednu za hosťovanie v seriáli Glee (2009) a dve ako producent 63. a 65. ročníka cien Tony.

Za stvárnenie Barneyho Stinsona ho niekoľkokrát nominovali na Emmy i na Zlatý glóbus. Magazín Time ho v roku 2010 zaradil do stovky najvplyvnejších ľudí. V súkromnom živote sa netají tým, že je homosexuál. So svojím partnerom Davidom Burtkom vychováva dvojčatá Gideona Scotta a Harper Grace.

Informácie zverejnila webstránka www.deadline.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom