Nejasnú smrť mladej medičky rieši štyridsať vyšetrovateľov

Foto: archívne, SITA/AP

FREIBURG 18. októbra (WebNoviny.sk) – Devätnásťročná študentka medicíny, ktorej mŕtve telo našli v nedeľu v nemeckom Freiburgu neďaleko miestneho futbalového štadióna, sa stala obeťou násilného trestného činu so zrejme sexuálnym motívom. Informovala o tom v utorok regionálna rozhlasová a televízna stanica SWR s odvolaním sa na príslušnú prokuratúru a policajné zdroje.

Podľa nich sa našiel v lokalite dámsky bicykel bez majiteľky(a), pričom bicykel obete sa už skôr podarilo nájsť. Obeť, ako ukázala pondelková pitva, sa utopila. Zostáva však otvorené, či jej k tomu ktosi nepomohol. Policajná hovorkyňa súčasne poznamenala, že o tom, čo sa udialo predtým, panujú iba dohady, študentka sa mohla napríklad stať obeťou násilia a následne padnúť do vody. Skúmanie tela obete potvrdilo násilie sexuálneho charakteru.

Vyšetrovateľom sa už podarilo rekonštruovať posledné hodiny študentkinho života, z čoho vyplýva, že v nedeľu okolo 2.40 h opustila študentskú party v univerzitnej štvrti vo Freiburgu, a to na bicykli. Jej mŕtve telo objavila bežkyňa severne od miestneho štadióna vo vodách rieky Dreisam v nedeľu v skorých ranných hodinách. To, čo sa stalo medzitým, by mala objasniť špeciálna 40-členná skupina vyšetrovateľov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom