Nemalo význam bojovať o 40. alebo 50. miesto, hovorí Peter Sagan po Amstel Gold Race

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, Dario Belinghieri/ANSA via AP.

VALKENBURG 22. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe nedokončil nedeľňajšie preteky Amstel Gold Race.

Piaty štart Sagana na Amstel Gold Race

Dvadsaťdeväťročný Žilinčan sa na prvej z trojice prestížnych tzv. Ardénskych klasík predstavil po piaty raz v kariére. Po premiére v roku 2011 (97. miesto) v edícii 2012 bojoval o prvenstvo, ale napokon sa musel skloniť pred Talianom Enricom Gasparottom a Belgičanom Jellem Vanendertom.

O rok neskôr skončil až na 36. mieste a vlani bol štvrtý. „Teraz nemalo význam bojovať o 40. alebo 50. miesto, tak som išiel ´dolu´. Minulý týždeň bol veľmi ťažký a keď si pozrieme nejakú analýzu pretekárov, ktorí štartovali na Paríž – Roubaix, tak dnes nebol asi nikto úplne v popredí,“ zhodnotil Peter Sagan pre RTVS.

Neuveriteľný finiš van der Poela

Jeho nemecký kolega z tímu Bora-Hansgrohe Maximilian Schachmann v nedeľňajších pretekoch obsadil 5. priečku. „Som veľmi šťastný, pretože keď nás dobehla skupina, stále som mal dostatok síl na špurt. Je výborne, že som aj po náročných 260 kilometroch dokázal finišovať,“ uviedol Schachmann pre RTVS.

Z triumtu sa tešil domáci cyklista Mathieu van der Poel. Dvadsaťštyriročný úradujúci holandský šampión z tímu Corendon-Circus so svojou skupinou ešte kilometer pred cieľom zaostával za vedúcou trojicou Julian Alaphilippe, Jakob Fuglsang a Michal Kwiatkowski asi o 10 sekúnd, ale napokon ukoristil víťazstvo neuveriteľným záverečným šprintom.

Na druhom mieste tesne skončil Austrálčan Simon Clarke vo farbách zoskupenia EF Education First, tretiu priečku obsadil Fuglsang z Astany.