Nemci v šlágri zdolali Holanďanov, v kvalifikácii o postup na ME 2020 aj výhry Poľska a Belgicka

Georginio Wijnaldum, Toni Kroos
Nemecký reprezentant Toni Kroos zablokoval strelecký pokus Holanďana Georginia Wijnalduma počas zápasu kvalifikácie o postup na ME 2020. Amsterdam, 24. marec 2019. Foto: SITA/AP.

BRATISLAVA 24. marca (WebNoviny.sk) – V šlágri večerného nedeľňajšieho programu kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2020 Nemci zvíťazili v Amsterdame nad domácimi Holanďanmi tesne 3:2.

Nemci stratili náskok 2:0

Súboj základnej C-skupine rozohrali dobre Nemci a na pôde súpera viedli pred prestávkou už 2:0, ale po zmene strán domáci vyrovnali na 2:2.

Posledné slovo však mali hostia a zásluhou zásahu Nica Schulza v 90. minúte získali tri body. V druhom súboji skupiny Severné Írsko zvíťazilo nad Bieloruskom 2:1.

Rusi si zastrieľali

V E-skupine popoludní prehrala reprezentácia Slovenska v Cardiffe s domácim Walesom 0:1, napriek tomu je na čele tabuľky. Po štvrtkovej prehre v Trnave sa Maďari v domácom prostredí „otriasli“ a úradujúcich vicemajstrov sveta Chorvátov zdolali 2:1.

V G-skupine si Izrael poradil s Rakúskom 4:2, Severné Macedónsko pred vlastnými fanúšikmi remizovalo so Slovinskom 1:1 a duel Poľsko – Lotyšsko sa skončil triumfom domácich 2:0. V I-skupine sú zatiaľ bez zaváhania Belgičania, ktorí po úspechu 3:1 nad Ruskom zdolali aj Cyprus 2:0. Rusi schuti zastrieľali v Kazachstane a triumfovali 4:0 a Škóti po štvrtkovej prehre v Kazachstane zvíťazili v San Maríne 2:0.