Nemeček s Lintnerom sa stretli v dueli, funkcie si neponúknu

Nemeček a Lintner
Zľava: Kandidáti na post prezidenta SZĽH Igor Nemeček a Richard Lintner. Foto: Archívne, SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – V prípade svojho zvolenia na čelo slovenského hokeja si Igor Nemeček a Richard Lintner nemienia navzájom ponúkať funkcie. Uviedli to obaja kandidáti na post prezidenta SZĽH počas nedeľňajšej predvolebnej debaty na RTVS, ktorú viedol Marcel Merčiak.

„Po osobnej stránke nemáme problém s Igorom spolu komunikovať alebo debatovať, ale víziu na rozvoj hokeja máme rozličnú. Preto nepredpokladám z mojej strany úzku spoluprácu, ktorá by mohla vyústiť do vytvorenia spoločného elitného tímu odborníkov v rámci SZĽH. Igorovi funkciu nebudem ponúkať,“ uviedol Lintner.

Lintner v prípade nezvolenia by v hokejovom hnutí neskončil

Koho by ste volili za prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja?

Bývalý skvelý obranca a majster sveta z Göteborgu 2002 ešte dodal, že v prípade nezvolenia za prezidenta v hokejovom hnutí rozhodne neskončí. „Budem fungovať v hokeji aj naďalej, lebo je môj život.“

Súčasný prezident Nemeček deklaroval niečo podobné ako Lintner. „Vážim si všetkých ľudí v Rišovom tíme, ale nemám v úmysle ponúknuť funkciu na zväze druhej strane v prípade, že ma delegáti kongresu potvrdia vo funkcii prezidenta,“ povedal Nemeček.

Obaja prezidentskí kandidáti sa v otvorenej debate vyjadrili k viacerým dôležitým témam vrátane otázky obsadenia momentálne uvoľneného postu trénera mužskej reprezentácie Slovenska.

Slovenský hokej chce Lintner priblížiť k modernému hokeju

„Vidím tam priestor pre domáceho aj zahraničného trénera. Nebude to však iba moje rozhodnutie, kto sa stane trénerom ´áčka´. Bude to rozhodnutie širšieho spektra ľudí, už aj nový generálny manažér bude mať do toho čo povedať,“ uviedol Nemeček.

Lintnerova predstava o trénerskom odborníkovi zo zahraničia je už niekoľko dní známa. Tentoraz k nej dodal: „Chceme slovenský hokej posunúť po športovej stránke v rámci reprezentácie a priblížiť ho k modernému hokeju. Veľmi si vážime slovenských trénerov, ale najlepšie riešenie je angažovať niekoho, kto je z inej hokejovej kultúry, prinesie iný pohľad, iný prístup. Mal by to byť niekto, kto by posúval vyššie aj slovenských trénerov, aby mohli spolupracovať s odborníkmi z najvyššieho hokejového sveta.“

Banskobystričania podporia Lintnera

Vedenie hokejového extraligistu HC ´05 iClinic Banská Bystrica podporí vo štvrtkových voľbách prezidenta SZĽH Richarda Lintnera.

Banskobystrický extraligista má na kongrese tri hlasy, klub budú zastupovať riaditeľ Michal Longauer a dvaja zakladajúci členovia HC ´05 Michal Handzuš a Richard Zedník. Z Banskej Bystrice cestuje vo štvrtok do Bratislavy na kongres aj prezident klubu Juraj Koval, ktorý bude hlasovať ako člen VV SZĽH. Aj Koval by mal podporiť Lintnera.

„Týmto chceme jasne deklarovať, že zmena v slovenskom hokeji je potrebná. Náš klub sa snaží robiť hokej pre svojich fanúšikov a pri jeho budovaní chceme ísť spoločnou cestou,“ uvádza sa v správe na klubovom webe, ktorý informoval aj o hlasovaní zástupcov HC ´05.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor NemečekMichal HandzušRichard LintnerRichard Zedník
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja