Nemecká polícia zadržala ďalšieho podozrivého islamistu

Polícia
Foto: ilustračné, SITA/AP

DÜSSELDORF 10. augusta (WebNoviny.sk) – Nemecké bezpečnostné orgány v meste Dinslaken na západe krajiny zadržali ďalšieho islamistu podozrivého z účasti na „násilnostiach v Sýrii“. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie ministra vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Ralfa Jägera.

Správa o zatknutí prišla niekoľko hodín po tom, ako polícia v spolkových krajinách Severné Porýnie-Vestfálsko a Dolné Sasko vykonala päť razií proti podozrivým osobám, ktoré mali verbovať mladých mužov pre tzv. Islamský štát (IS) do bojov v Sýrii a Iraku. Zásahy vykonali v piatich lokalitách a boli súčasťou dlhodobého vyšetrovania.

Razie boli zamerané na troch predpokladaných stúpencov Islamského štátu, pričom jeden z nich mal poskytovať IS aj finančnú a logistickú podporu. Na policajnej akcii sa zúčastnilo viac ako 150 mužov zákona.

Razie podnietilo piatkové zatknutie sýrskeho žiadateľa o azyl v meste Mutterstadt, ktorý údajne plánoval útok na zápase futbalovej Bundesligy. Úrady tohto 24-ročného Sýrčana vyšetrujú tiež ohľadom podozrenia z členstva v IS a z konania v mene vysokopostaveného člena tejto džihádistickej skupiny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát