Nemecká polícia zatkla veveričku, je z nej hviezda internetu

Nemecká polícia zatkla veveričku, je z nej hviezda internetu
Foto: Polizei Recklinghausen

BOTTROP 17. júla (WEBNOVINY) – Nemecká polícia zatkla agresívnu veveričku po tom, ako sa žena sťažovala, že ju prenasleduje. Kuriózny prípad sa odohral v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.

Miestna polícia v stredu dostala zúfalý telefonát od ženy, ktorá tvrdila, že ju naháňa veverička. Žena sa jej pokúsila utiecť, nakoniec však zavolala na políciu v meste Bottrop. Policajná hliadka zviera chytila a podľa informácií na jej sociálnej siete ho „zatkla“.

V správe potvrdila, že veverička sa naozaj správala agresívne, a tak ju odviezli na policajnú stanicu, kde zistili, že je vyčerpaná. Policajti zviera nakŕmili medom, záznam sa začal šíriť internetom a z veveričky sa okamžite stala senzácia sociálnych sietí. Polícia potvrdila, že zviera pošle na zotavenie do útulku.

Bottrop: Eichhörnchen nach Verfolgung in Gewahrsam genommen Ein sehr ungewöhnlicher Notruf erreichte heute Morgen die Polizei in Bottrop. Ein Eichhörnchen verfolgte eine junge Frau an der Eichenstraße.Die Beamten stellten fest: das stimmt! Sie nahmen den Verfolger in Gewahrsam und brachten ihn zur Polizeiwache. Dort zeigte das Eichhörnchen erste Erschöpfungserscheinungen, denen die Beamten mit Apfelstücken und Honigtee entgegenwirkten. Frisch gestärkt soll es dann einer Auffangstation übergeben werden.———————-#Polizei#RecklinghausenPosted by Polizei NRW Recklinghausen on Wednesday, 15 July 2015

Nejde pritom o prvý prípad, kedy sa veverička dostala za mreže. V júni polícia v Michigane zverejnila na zozname hladaných osôb aj fotografiu veveričky, ktorá ukradla 28-tisíc orechov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom