Nemeckí hokejisti šokujúco vyradili Švédov a postúpili do semifinále olympijského turnaja

Nemeckí hokejisti, ZOH 2018 Pjongčang

KANGNUNG 21. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nemecka šokovali Švédov v stredajšom štvrťfinále, zdolali ich 4:3 po predĺžení a postúpili medzi štvoricu najlepších tímov.

Prelink

Nemci sa prekvapivo dostali do dvojgólového vedenia zásahmi Christiana Ehrhoffa a Marcela Noebelsa už v prvej tretine. V tretej časti hry znížil Anton Lander, ale náskok nemeckého tímu opäť zveľadil Dominik Kahun. Hráči „Tre Kronor“ v závere vyrovnali, v priebehu dvoch minút sa presadili Patrik Hersley a Mikael Wikstrand.

V predĺžení udreli opäť Nemci, o vyradení obhajcu strieborných medailí zo Soči 2014 rozhodol zásah 35-ročného veterána Patricka Reimera, ktorý potvrdil i videorozhodca. Nemci sa v semifinále stretnú s Kanadou, ktorá zdolala Fínsko tesne 1:0.

ZOH 2018 v Pjongčangu

HOKEJ – štvrťfinále

Švédsko – Nemecko 3:4 po predĺžení (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1)
Góly: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (J. Lundqvist) – 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lemenin (Rak.), Rantala (Fín.) – Lhotský (ČR), Vanoosten (Kan.), 2092 divákov

Švédsko: Fasth – Kronwall, Bertilsson, Hersley, E. Gustafsson, Wikstrand, Fransson, Dahlin – Lindström, P. Lindholm, Möller – F. Pettersson, J. Lundqvist, Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Zackrisson, Bergström, Staalberg – Norman
Nemecko: Aus den Birken – Boyle, Krupp, J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Ehrhoff – Reimer, Hager, Schütz – Plachta, Goc, Wolf – Ehliz, Kahun, Noebels – Macek, Kink, Mauer – Fauser

Hlasy (zdroj: IIHF a Olympijský informačný servis /OIS/):

Joel Lundqvist (útočník a kapitán Švédska): „Chceli sme zvíťaziť. Mali sme ťažší vstup do zápasu, ale verili sme si. Nemci hrajú dobre počas celého turnaja. Je to silné mužstvo, ktoré na ľade tvrdo pracuje a vyznačuje sa dobrou disciplínou.“

Patrik Hersley (obranca Švédska): „Nie je dôležité, že sme neuspeli v nájazdoch, ale skutočnosť, že sme neuspeli. Cítili sme, že máme šancu zvíťaziť. Je pre nás veľké sklamanie, že sa nám to nepodarilo. Bolo dobré, že sme v tretej tretine vyrovnali, no napokon sme aj tak prehrali.“

Marcel Goc (útočník a kapitán Nemecka): „Som hrdý na chlapcov, ako hrali a ako pracovali. Zablokovali sme niekoľko nebezpečných striel súpera. Snažili sme sa nechať na ľade všetko, čo v nás bolo a dnes to stačilo na úspech. V predĺžení sa môže stať čokoľvek. Mohol rozhodnúť každý odraz puku.“

Patrick Reimer (útočník Nemecka, strelec víťazného gólu): „Videl som, že pred bránkou sa mi ukázal voľný priestor a snažil som sa tam natlačiť. Nejako som sa tam dostal a vyšlo to. Aj keď arbitri gól posudzovali s videorozhodom, bol som si takmer istý, že bude platiť. Počas celého zápasu sme vedeli, že Švédi môžu hocikedy vyrovnať, čo sa im a