Nemeckí Židia vyzývajú moslimov: Bojujte proti antisemitizmu

Židia
Foto: SITA/AP

BERLÍN 31. augusta (WEBNOVINY) – Predseda Centrálnej židovskej rady v Nemecku v piatok vyzval veľkú moslimskú komunitu krajiny, aby spravila viac pre boj proti antisemitizmu. Povedal to po tom, čo v Berlíne za denného svetla napadli a zbili rabína.

„Potešilo by ma, keby (moslimské) združenia konečne rozhodujúco zasiahli proti antisemitizmu vo vlastných radoch,“ povedal Dieter Graumann pre denník Berliner Zeitung.

Predseda Ústrednej rady moslimov Aiman Mazyek vyjadril v mene komunity „hlboké znechutenie“ z incidentu, počas ktorého sa 53-ročný židovský rabín v utorok v nemeckej metropole stal terčom fyzického útoku zo strany štyroch mladých mužov arabského pôvodu.

Tí rabína opakovane udierali do tváre pred jeho šesťročnou dcérou. „Slová a súcit sú pekné a myslené úprimne, ale skutky by tiež stáli za to,“ podotkol Graumann.

Mladíci sa rabínovi a jeho dcére mali vyhrážať dokonca zabitím a nakoniec z miesta činu utiekli. Zraneného rabína museli previezť do nemocnice na ošetrenie. Udalosti už vyšetruje nemecká prokuratúra, páchatelia sú však stále na úteku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom