Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Utečenci
Foto: SITA/AP
21. marca 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Nemecko hlási rekord, vlani tam prišli dva milióny migrantov

Berlín 21. marca (WebNoviny.sk) – V Nemecku zaregistrovali v roku 2015 dva milióny utečencov, pričom 860.000 z nich sa odvtedy presunulo do iných krajín, informoval dnes nemecký Spolkový štatistický úrad (Destatis). V dôsledku toho pribudlo vlani v Nemecku 1,14 milióna utečencov, čo je podľa uvedeného úradu najvyšší ročný prírastok migrantov v Nemecku, odkedy začali ich pohyb štatisticky sledovať. Uvedený počet je založený na preukázateľných údajoch za prvých osem mesiacov roka a odhadoch počtov vo zvyšných štyroch mesiacoch, informovala tlačová agentúra DPA.

Nemecké orgány majú problémy prílev migrantov administratívne zvládnuť a v súčasnosti čaká na ich posúdenie asi 400.000 žiadostí o azyl.

V predchádzajúcom roku 2014 sa v Nemecku zaregistrovalo 1,34 milióna migrantov. Z nich 766.000 sa presunulo ďalej a v krajine ich tak zostalo 577.000. Podľa štatistického úradu z toho vyplýva 49-percentný medziročný nárast nových, prvýkrát registrovaných, migrantov, zatiaľ čo počet tých, ktorí sa presunuli do iných krajín, medziročne vzrástol iba o 12 percent.

Destatis predtým uvádzal, že v roku 2015 prišlo do Nemecka 1,1 milióna migrantov. Tento počet však nebral do úvahy fakt, že sa niektorí migranti registrovali opakovane na rôznych miestach. Aj keď do Nemecka naďalej prichádzajú každý deň cez jeho južné hranice desiatky utečencov, ich prílev sa začal spomaľovať v dôsledku uzatvorenia hraníc na tzv. balkánskej ceste.

Spolkový štatistický úrad dnes tiež uviedol, že ku koncu roka 2016 registrovali v Nemecku spolu 9,11 milióna cudzincov, čo predstavuje 12-percentný nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Toto číslo zahŕňa takmer 60.000 novorodencov, 30.000 úmrtí a 111.000 ľudí, ktorí v danom období získali nemecké občianstvo.

Odporúčané články

Chceli zapáliť ubytovňu pre utečencov, dostali vysoké tresty Merkelovej CDU utrpela straty, voľby ovplyvnili utečenci

Témy

Diskusia

gratulujem Adolfíkom k tým tisícom doktorov,jadrových fyzikov ,študentov a to naspomínam všetkých tých špecialistov do strojarskej výroby,či k pásom pri skladaní mikroprocesorov-nech si ich užijú PHÆTON Ukrajinský súd vyhovel požiadavke hlavného vojenského prokurátora Anatolija Matiosa a vydal príkaz na zadržanie a zatknutie náčelníka generálneho štábu Ozbrojených síl RF Valerija Gerasimova a ďalších vojenských veliteľov ruskej armády v súvislosti s ruskou ozbrojenou agresiou proti Ukrajine. - človek... PHÆTON Ruská strana vypracovala a 5. marca predala kolegom z uSSa kompromisný návrh dohody o Sýrii. Okrem toho ruská strana navrhla, aby boli v čo najkratšom termíne usporiadané konzultácie za účelom skoordinovania textu návrhu, a pozvala uSSa delegáciu do Ruska. Zástupcovia... PHÆTON uSSa bastardi poslali do Iraku 26. expedičný útvar námornej pechoty pre boj s ISIS. No už majú najmenej jedného vo večných loviskách - z Delta Force. PreSStitúti nestihli zareagovať alebo ešte nedostali inštrukcie! Some U.S. Marines on ground in Iraq... PHÆTON Salah Abdeslam je zavretý v podzemí, za 13 pancierovanými dverami teraz.sk/zahranicie/salah-abdeslam-je-zavrety-v-podzemi/187964-clanok.html Z Francie odjelo válčit za IS 600 lidí, dalších 800 se k tomu chystá novinky.cz/zahranicni/evropa/398174-z-francie-odjelo-valcit-za-is-600-lidi-dalsich-800-se-k-tomu-chysta.html Pavel Veselý: Máme se v Evropě rádi? ceskoaktualne.cz/2016/03/zpravy-ze-sveta/pavel-vesely-mame-se-v-evrope-radi/ Teroristé přichází a tajné služby to...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...