Nemecko ocenilo nový rokovací poriadok slovenského parlamentu, Danko zase intenzívne kontakty

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Slovensko oceňuje, že naše vzťahy s Nemeckom charakterizujú intenzívne kontakty na všetkých úrovniach. Na návšteve v nemeckom Bundestagu v Berlíne to uviedol predseda parlamentu Andrej Danko.

„V rámci rozvíjania parlamentných vzťahov máme záujem o zintenzívnenie komunikácie poslaneckých výborov. Predovšetkým ide najmä o spoluprácu zahraničných, európskych a obranných výborov,“ uviedol Danko.

Predseda Nemeckého spolkového snemu Wolfgang Schäuble na spoločnom rokovaní podľa Danka ocenil aj novelu rokovacieho poriadku nášho zákonodarného zboru.

„Slovensko má jedinečný rokovací poriadok, najmä v možnosti vystúpenia europoslancov v pléne parlamentu a práve táto možnosť motivovala aj môjho kolegu predsedu Nemeckého spolkového snemu, ktorý chce o tom diskutovať aj na pôde nemeckého parlamentu. Bola to pre mňa česť,“ zdôraznil po rokovaní Danko.

Parlamentná delegácia SR v stredu hovorila aj so skupinou poslancov slovensko-nemeckého priateľstva a stretla sa aj so slovenskými študentmi, ktorí v nemeckom parlamente stážujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoWolfgang Schäuble