Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Utečenci, migranti
Foto: SITA/AP
15. januára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Nemecko začne migrantom vydávať jednotné doklady totožnosti

Berlín 15. januára (WebNoviny.sk) – Migrantom prichádzajúcim do Nemecka začnú tamojšie spolkové úrady vydávať doklady totožnosti evidované v centralizovanej databáze. Rozhodol o tom vo štvrtok nemecký Bundestag pri hlasovaní o návrhu zákona z dielne spolkového ministerstva vnútra.

Cieľom novej legislatívy je preorganizovať zmätočný systém registrácie tisícok žiadateľov o azyl prichádzajúcich denne do Nemecka, napísala dnes agentúra DPA.

Namiesto vydania občianskeho preukazu až po kladnom posúdení žiadosti konkrétneho migranta budú nemecké úrady každého nového žiadateľa o azyl fotografovať na preukaz a odoberať mu odtlačky prstov ihneď po príchode. Utečencom to má okrem iného zabrániť vo svojvoľnom pohybe či v používaní niekoľkých totožností, čo pomôže polícii v prípade pátrania.

V uplynulom roku pricestovalo do Nemecka 1,1 milióna migrantov. Kancelárka Angela Merkelová je pod veľkým tlakom, aby obmedzila súčasný stav prichádzajúcich, ktorý dosahuje 3000 nových migrantov denne.

Štvrtkového hlasovania o tomto zákone v nemeckom Bundestagu sa opozičné strany zdržali. Predložená legislatíva podľa nich porušuje nemecké princípy ochrany súkromia, pretože ide o zbieranie veľkého množstva osobných údajov bez toho, aby bolo jasné, kto k nim bude mať prístup.

Podľa novoprijatého zákona budú utečencom v Nemecku povinne vydávať doklad totožnosti s fotografiou a všetkými relevantnými informáciami týkajúcimi sa ich žiadosti o azyl – odtlačkami prstov, krajinou pôvodu, kontaktnými údajmi a údajmi o ich zdravotnom stave či kvalifikácii. Na doklade bude tiež hrubým písmom vytlačené slovo Ankunftsnachweis (Doklad o prijatí).

Nové “spolkové” doklady totožnosti začnú nemecké úrady utečencom vystavovať postupne od februára, v celom Nemecku ho uvedú naplno do praxe v lete. Predstavitelia vlády to uviedli ešte vlani v decembri počas prezentácie návrhu tohto zákona.

Do nového centralizovaného registračného systému s údajmi o prichádzajúcich utečencoch budú mať prístup všetky nemecké vládne inštitúcie a orgány vrátane Spolkového kriminálneho úradu (BKA).

Dané opatrenie podľa DPA iba potvrdilo chaos v súčasnom systéme registrácie prichádzajúcich migrantov, ktorú zabezpečuje päť rôznych vládnych úradov. Zainteresované strany varovali pred medzerami v súčasnom decentralizovanom registračnom systéme, ktorý umožňoval utečencom falšovanie identifikačných dokladov.

Odporúčané články

Radu Európy znepokojuje postoj Dánska k prisťahovalcom Rakúsko nebude púšťať utečencov, ktorí nechcú azyl v Nemecku

Témy

Diskusia

veruže tak Utečenci potrebujú ISLAM. Utečenci sa musia orientovať na Arabský polostrov - ISLAM. TAM SA TREBA ORIENTOVAŤ. PHÆTON Rakúsko vracia na svoje hranice pohraničnú kontrolu a tým čiastočne pozastavuje svoju účasť v Schengenskej dohode. Povedal to v interview pre noviny spolkový kanclár Werner Faymann! Podľa jeho slov od 17. januára bude vláda usilovne kontrolovať pohyb migrantov a vyhosťovať... J57 "Pedantní" Nemci sa začínajú konečne spamätávať? Začali pozývať bez toho, aby mali vytvorený jednotný centralizovaný systém registrácie? A ako preboha registrovali migrantov z predchádzajúcich rokov? Po Nemecku sa teraz len tak potulujú stovky ľudí, o ktorých nikto nič nevie? A... PHÆTON Německý ministr financí Schäuble: Konec eurozóny může nastat během několika dní - takže nielen Schengen, ale aj eurozóna je v pixi z rozhodnutí bruselských idiotov! Postaviť všetkých pred súd a tvrdé tresty! ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7286-nemecky-ministr-financi-sch-uble-konec-eurozony-muze-nastat-behem-nekolika-dni Nový světový řád je anti-tezí Bible. Zánik... Volič Hahahaha..maš pravdu dnes 1:39,mali by im ku otlačkam prstov dať aj otlačky a dlžku pohlavných údov, váhu varlat a zmeraj aj pohyblivosť spermii. Nemci majú až priveľa odborníkov-spermiologov,tak nie je žiadny problém hhahahahahah...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...