Nemecký minister zahraničných vecí kritizuje zákaz obriezok

Nemecko syria
Nemecký minister zahraničných vecí Guido Westerwelle oznamuje vyhostenie sýrskych diplomatov Foto: SITA/AP

BERLÍN 29. júna (WEBNOVINY) – Nemecký minister zahraničných vecí Guido Westerwelle v piatok skritizoval kontroverzné rozhodnutie súdu v Kolíne, ktorý rozhodol, že vykonávanie obriezky na neplnoletých chlapcoch je ilegálne.

Westerwelle si však myslí, že verdikt narúša princíp náboženskej slobody v Nemecku.

Ujasnime si to: Náboženské tradície sú v Nemecku chránené,“ ubezpečil politik vo svojom príspevku na internetovej sieti Twitter.

Verdikt vyniesli ešte v utorok v procese s kolínskym lekárom, ktorý vykonal obriezku na štvorročnom moslimskom chlapcovi na žiadosť jeho rodičov. Niekoľko dní po zákroku museli mladého Nemca hospitalizovať pre neustávajúce krvácanie. Prokuratúra následne lekára obvinila z ublíženia na zdraví, súd nižšieho stupňa ho však oslobodil, keďže sa údajne len riadil vôľou rodičov.

Súd sa neskôr namiesto toho začal zaoberať obriezkou ako takou, keďže v tejto oblasti panuje v Nemecku právne vákuum. Utorňajšie rozhodnutie súdu nahnevalo nemeckú židovskú obec, podľa ktorej je to zasahovanie do náboženskej slobody v krajine. Podobne reagovali aj zástupcovia tamojších moslimov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Guido Westerwelle