NEMECKÝ POHÁR: Medzi Kanaďanmi aj Papineau

Messier
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

CALGARY 10. novembra (WEBNOVINY) – Vo farbách kanadskej hokejovej reprezentácie sa na nadchádzajúcom Nemeckom pohári v Mníchove (12. – 14. novembra) predstaví dvojica brankárov a dvadsaťjeden korčuliarov. Oproti predchádzajúcej nominácii v kádri pribudol útočník Justin Papineau. Kanaďania v utorok odohrali prípravný duel proti Švajčiarsku, no v Klotene sa predstavil úplne odlišný tím, aj keď pod vedením rovnakého trénera Marka Messiera. Na Nemeckom pohári sa okrem Kanady a domácich Nemcov zúčastnia aj Švajčiari a Slováci. Kanaďania pre mníchovský turnaj zostavili výber z hráčov pôsobiacich v DEL. Naposledy zámorský tím na Nemeckom pohári štartoval v roku 2008, keď toto podujatie aj vyhral. Zo štrnástich účastí sa radovali Kanaďania štyrikrát (2000, 2002, 2005 a 2008).

Nominácia Kanady na hokejový Nemecký pohár v Mníchove:

Brankári: Jean-Sébastien Aubin (Düsseldorf), Fred Brathwaite (Mannheim).

Obrancovia: Paul Manning (Hannover), T. J. Kemp, Sean Blanchard (obaja Norimberg), Jame Pollock, Mario Scalzo (obaja Mannheim), Derrick Walser, Richi Regehr (obaja Eisbären Berlín), Stéphane Julien (Mníchov)

Útočníci: Connor James (Düsseldorf), Justin Papineau, Nathan Robinson, Craig MacDonald (všetci Mannheim), Matt Dzieduszycki, Adam Mitchell (všetci Hannover), Lee Goren (Straubing), Norm Milley (Wolfsburg), Eric Schneider (Mníchov), Tyler Beechey (Düsseldorf), Tyler Bouck (Ingolstadt), Derek Hahn (Straubing), Colin Murphy (Hamburg)

Tréneri: Mark Messier, Jay Wells, Rich Chermonaz

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mark Messier
Firmy a inštitúcie Kanadská hokejová reprezentácia