Nemecký tenista Abel sa vrátil z väzenia na kurty

Tenis
Foto: SITA/AP

KASSEL 2. júla (WEBNOVINY) – Nemecký tenista Maximilian Abel na svojom prvom medzinárodnom turnaji od novembra 2007 skončil v 2. kole kvalifikácie.

Na antuke v Kasseli na podujatí ITF Futures s dotáciou 15 000 USD najprv dal Ukrajincovi Michailovi Šumskému dvojitého „kanára“, ale potom podľahol 3:6, 2:6 krajanovi Sebastianovi Fanselowovi.

Tridsaťročný niekdajší 183. hráč svetového rebríčka ATP Abel dostal v apríli 2009 nepodmienečný trest na tri roky za finančné podvody v celkovej hodnote približne 120 000 eur. Už predtým ho odsúdili na 16 mesiacov podmienečne za podobné delikty.

Justícia ho pritom poslala do väzby už v septembri 2008, keď počas vyšetrovania prezradil do odpočúvaného mobilného telefónu svoj úmysel utiecť pred spravodlivosťou do Venezuely. Abelovi dokázali 79 trestných činov týkajúcich sa prevažne neoprávneného použitia financií jeho kamarátov či spolubývajúcich.

V septembri 2007 mal na turnaji ATP vo francúzskom Metz pozitívny test na kokaín a dostal zákaz činnosti na dva roky. Člen klubu Grün-Weiss Wiesbaden nepoprel drogový prehrešok rovnako ako užívanie si s prostitútkami.

Rodák z Frankfurtu sa v sezóne 1999 prebojoval do finále významného juniorského turnaja Orange Bowl na Floride a tesne podľahol Američanovi Andymu Roddickovi. V roku 2003 získal nemecký seniorský titul.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom