Neoverené informácie z vraždy Kuciaka podľa prokuratúry pomáhajú páchateľom trestnej činnosti

KUCIAK: Spomienkový pochod v Bratislave
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 24. októbra (WebNoviny.sk) – Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) opätovne zdôrazňuje, že akékoľvek zverejňovanie údajných informácií z vyšetrovania dvojnásobnej vraždy alebo dohadov o nich v konečnom dôsledku len napomáha ďalším osobám, aby sa vyhli vyvodeniu vlastnej trestnoprávnej zodpovednosti.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová, v tejto súvislosti sprístupňovanie a zverejňovanie obdobných informácií považuje prokuratúra za snahu pomáhať takýmto páchateľom trestnej činnosti.

Zo strany orgánov činných v trestnom konaní preto boli prijaté opatrenia, aby k obdobnému protiprávnemu konaniu už nedochádzalo a zároveň, aby každá osoba, ktorá neoprávnene sprístupní, alebo zverejní informácie z vyšetrovania, bez ohľadu na to, či sú pravdivé alebo naopak zavádzajúce, niesla za takéto svoje konanie následky,“ zdôraznila hovorkyňa. ÚŠP dodáva, že vo veci vraždy sa koná, preto v súčasnosti nebudú poskytovať žiadne informácie, ani komentovať informácie z neoverených zdrojov, aby nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie.

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Prokurátor uviedol, že dvojnásobná úkladná vražda súvisela s Kuciakovou prácou. V prípade momentálne čelia obvineniu štyri osoby, Tomáš Sz. ako vykonávateľ, Miroslav M. ako pomocník, Zoltán A. ako sprostredkovateľ a Alena Zs. ako objednávateľka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján KuciakMiroslav M.
Firmy a inštitúcie Úrad špeciálnej prokuratúry