Nepokoje v Londýne pokračujú, zatkli 100 ľudí

Bez názvu
Nepokoje v Londýne prepukli opäť v nedeľu večer. Enfield, severný Londýn 7. augusta 2011. Foto: SITA/AP

LONDÝN 8. augusta (WEBNOVINY) – Nepokoje v britskej metropole Londýn pokračovali aj druhú noc. Nespokojní obyvatelia štvrte Tottenham nadviazali na vyčíňanie z minulej noci a ničili autá, vykrádali obchody a poškodzovali verejný majetok. Nepokoje sa však preniesli aj do ďalších londýnskych štvrtí ako Enfield, Walthamstow, Waltham Forest či Brixton. V policajných putách skončilo viac ako 100 výtržníkov, pri zásahu utrpelo zranenia približne 20 mužov zákona, píše portál britskej spravodajskej stanice BBC.

Nepokoje v Tottenhame vypukli v sobotu v noci v reakcii na zastrelenie 29-ročného podozrivého kriminálnika. Tristo nahnevaných obyvateľov Londýna sa zhromaždilo pred sídlom tottenhamskej polície na protest proti smrti Marka Duggana, ktorého počas akcie zastrelili policajti.

V Tottenhame prišlo k podobným násilnostiam naposledy v roku 1985. Nahnevaní obyvatelia čiernej pleti vtedy demonštrovali proti smrti Cynthie Jarretovej, ktorú zastrelili policajti počas razie v jej dome. Protesty si vyžiadali aj smrť jedného policajta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom