Neprehrali sme a to je dôležité, tvrdí Trapattoni

Trapattoni
Talian Giovanni Trapattoni šéfuje futbalovým reprezentantom Írska. Foto: SITA, AP

DUBLIN 3. septembra (WEBNOVINY) – Sen Írska kvalifikovať sa na futbalové majstrovstvá Európy 2012 nie je podľa trénera Giovanniho Trapattoniho na konci ani po piatkovej bezgólovej remíze so Slovenskom.

V kvalifikačnej B-skupine sa po víťazstve 1:0 nad Macedónskom síce dostali Rusi do mierneho trháku, ale Slováci s Írmi za nimi zaostávajú iba o dva body.

V utorok je na programe dôležitý súboj v Moskve medzi Ruskom a Írskom, ktorý môže veľa napovedať do ďalšieho vývoja v skupine. Trapattoni po remíze so Slovenskom nebol sklamaný a už myslel na nadchádzajúci duel v ruskej metropole.

„Musíme uvažovať pozitívne. V Moskve môžeme vyhrať. Nebude to síce jednoduché, ale musíme myslieť v tomto duchu. So Slovenskom sme odohrali prvý zápas od môjho príchodu, v ktorom sme nedali ani gól,“ priznal skúsený Talian.

Íri striedali v piatkovom zápase slabšie chvíľky s lepšími. Vypracovali si viaceré šance a najmä v posledných minútach duelu boli veľmi nebezpeční. Pokusy Damiena Duffa v prvom polčase, či Robbieho Keana a Simona Coxa v druhom však skončili pri pozornom Jánovi Muchovi alebo vedľa bránky. „Slováci v prvom polčase mali lepšie držanie lopty a po fyzickej stránke boli vynikajúci. V druhom sme si vytvorili tri dobré šance, z ktorých sme mohli skórovať. Neprehrali sme a to je veľmi dôležité. Stále sme v hre o postup,“ tvrdí Trapattoni.

V piatok večer na Aviva Stadium bol jedným z najlepších hráčov Írska obranca Sean St. Ledger. Stopér Leicestru City predviedol svoj potenciál, ale v dôležitom súboji v Moskve bude napokon chýbať, keďže proti Slovensku videl druhú žltú kartu v kvalifikácii. Otázny je aj štart Shanea Longa, ktorý mal pôvodne v piatok vybehnúť v základnej jedenástke, ale zastavilo ho zranenie lýtka. Pre Trapattoniho sú to citeľné absencie.

„Uvidíme, ako to bude s Longom. Vo štvrtok absolvoval kvalitný tréning a potom mi povedal, že má problém. Minulú nedeľu bez ťažkostí odohral zápas. Vyšetrenia ukázali, že má v lýtku trocha krvi,“ priznal Trapattoni.