Nespokojnosť v Trnavskom kraji sa stala témou Viskupičovej kampane, Mikuš na tom výrazne strácal

Gábor Grendel; OĽaNO
Poslanec NR SR za hnutie OĽaNO Jozef Viskupič. Foto: SITA/Diana Černáková

TRNAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Najviditeľnejšie témy predvolebnej kampane v Trnavskom samosprávnom kraji sa odrazili aj na volebných výsledkoch. Tam, kde ľudia prejavovali svoju nespokojnosť, končiaci župan Tibor Mikuš výrazne strácal.

Prelink.jpg

V Piešťanoch sa pred voľbami hovorilo hlavne o záchrane miestneho letiska. Kraj je väčšinovým vlastníkom spoločnosti Letisko Piešťany, pred rokom ju však chcel poslať do likvidácie, čo by znamenalo koniec leteckej prevádzky. V meste vznikla iniciatíva za zachovanie letiska, z ktorej sa stala aj najsilnejšia regionálna predvolebná téma.

Hlohovčania zablokovali cestu

Víťaz volieb Jozef Viskupič, ktorý sľuboval ,,rozlietanie letiska“, získal v kúpeľnom meste takmer 67 percent voličských hlasov, Mikuš necelých 24 percent. Obyvatelia Hlohovca pár dní pred voľbami zablokovali cestu na vjazde do mesta a požadovali riešenie podľa nich neúnosnej dopravnej situácie.

Vedenie samosprávneho kraja vyzývali, aby si konečne všimlo aj Hlohovec. Viskupič získal v Hlohovci viac ako 63 percent hlasov, Mikuš necelých 30 percent. Vo Voderadoch pri Trnave voliči zrátali končiacemu županovi Tiborovi Mikušovi prenájom internátu vo vlastníctve Trnavského samosprávneho kraja spoločnosti, ktorá poskytuje ubytovanie robotníkom.

Strach z príchodu dočasných obyvateľov

Ľudia tu mali strach z príchodu stoviek dočasných obyvateľov, organizovali verejné zhromaždenia a viac ako tisíc ich podpísalo nesúhlasnú petíciu. Víťaz volieb Jozef Viskupič, ktorý Voderadčanom sľuboval pomoc pri riešení ich problému, získal v tejto obci viac ako 86 percent hlasov, Mikuš len 11,5 percenta. Pred štyrmi rokmi tu jasne dominoval práve Mikuš.

Novým predsedom Trnavského samosprávneho kraja sa stal Jozef Viskupič, ktorý získal 48 584 voličských hlasov, čo je 42, 9 percenta. Končiaci predseda Tibor Mikuš dostal 34 601 hlasov, čo je 30,55 percent.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ViskupičTibor Mikuš
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)