Neurologické oddelenie v Košiciach prešlo rekonštrukciou, pacienti budú ležať v nových izbách

Fakultná nemocnica Košice
Pracovisko Fakultnej nemocnice Louisa Pasteura na Triede SNP. Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 5. decembra (WebNoviny.sk) – Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach v rámci skvalitnenia poskytovania zdravotníckej starostlivosti a zvyšovania komfortu pre pacientov ukončila rekonštrukciu 25 miestností na Neurologickom oddelení na Rastislavovej 43.

Celkové náklady boli vo výške približne 49-tisíc eur. Rekonštrukcia bola financovaná z vlastných kapitálových výdavkov, ako aj z bežného účtu nemocnice,“ uviedol námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek UNLP Branislav Ropek.

Rekonštrukcia izieb a kúpeľní

Naším cieľom je vytvorenie moderne fungujúceho oddelenia využívajúceho nielen nové metódy diagnostiky a liečby nervových ochorení, ale aj vytvorenie kvalitného prostredia. Rekonštrukciou priestorov Neurologického oddelenia na 4. poschodí sa skvalitnili priestory pre pacientov a zlepšili pracovné podmienky pre zdravotnícky personál,“ uviedla primárka oddelenia Zlatica Cifráková.

V prvej etape vymenili okná s cieľom zlepšiť tepelnoizolačné vlastnosti, v ďalšej etape robili stavebné a inštalačné úpravy. Na 4. poschodí lôžkovej časti vznikli tri úplne nové jednoposteľové nadštandardné izby s kúpeľňou a toaletou.

Úpravami prešli tiež ostatné izby pre pacientov, ako aj spoločné toalety pre mužov a ženy, sprchy, kúpeľňa pre imobilných pacientov a priestory pre personál oddelenia.

Nové obklady, dlažby a nátery

Súčasťou inštalačných úprav bola kompletná rekonštrukcia rozvodov a slaboprúdu. Pribudlo nové signalizačné zariadenie „pacient – sestra“ či držadlá na chodbe. Súčasťou stavebných úprav boli aj nové keramické obklady a dlažby. Všetky priestory v tejto časti oddelenia dostali nové nátery a maľby. Izby sú vybavené novým nábytkom.

Ako uviedla hovorkyňa UNLP Ivana Stašková, kapacita neurologického oddelenia na Rastislavovej je 34 lôžok na dvoch poschodiach a osobitú časť tvorí ambulantná časť.

Pracovisko zabezpečuje pomocné vyšetrenia, poskytuje konziliárne činnosti v rámci odborných poradní a taktiež ústavnú pohotovostnú službu. Ročne tu odborníci ambulantne vyšetria vyše 17-tisíc ľudí a hospitalizujú okolo 1 200 pacientov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice