Neuveríte, čo spôsobili džegínsy. Ženu museli ratovať lekári

Rifle
Foto: ilustračné, Thinkstock

SYDNEY 23. júna (WEBNOVINY) – Úzke tesné nohavice pripomínajúce farbou džínsy priviedli ich majiteľku na nemocničné lôžko, informovali austrálske médiá. Uviedli, že mladá žena v džegínsoch pomáhala príbuznému pri sťahovaní a dlho čupela. Keď sa potom vracala cez park domov, prestala si cítiť nohy, spadla a nedokázala sa už postaviť, napísali noviny Sydney Morning Herald.

„Nikto si nevšimol, že spadla, a ležala tam niekoľko hodín,“ uviedol dr. Thomas Kimber, ktorý je spoluautorom článku k uvedenému prípadu v odbornom časopise Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry.

Povedal, že mladej žene sa podarilo odplaziť sa k ceste a zastaviť si taxík, ktorým sa odviezla do Kráľovskej nemocnice v Adelaide (RAH). V nemocnici na nej museli džegínsy rozstrihať, aby ju z nich dostali, citovala lekára tlačová agentúra DPA.

Lekár vysvetlil, že u nej došlo „k prerušeniu krvného obehu v lýtkach, v dôsledku čoho jej napuchli svaly do takej miery, že začali tlačiť na dva hlavné nervy v dolnej časti nohy, čo vyvolalo slabosť a necitlivosť nôh. Bolo jej naozaj zle, musela dostať aj infúziu,“ dodal.

Opuch svalov sa zlepšil počas troch alebo štyroch dní a „keď opúšťala nemocnicu, bola schopná samostatnej chôdze,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom