New Jersey Devils vyradili číslo Scotta Niedermayera

Nhl
Foto: SITA, AP

NEWARK 17. decembra (WEBNOVINY) – Klub zámorskej hokejovej NHL New Jersey Devils už nebude vo svojej zbierke dresov mať ten s dvadsaťsedmičkou, ktorá patrila Scottovi Niedermayerovi. Na piatkovej slávnosti pred duelom s Dallasom vyvesili dres bývalého skvelého obrancu pod strop domácej haly. Už skôr sa rovnakej pocty dostalo trojke Kena Daneyka a štvorke Scotta Stevensa.

Devils draftovali Niederrmayera z 3. miesta v roku 1991. V čase draftu rodák z Edmontonu netušil nič o štáte New Jersey. „Nevedel som ani to, kde leží. Netušil som, kam som sa to dostal.

Ako dieťa som mal síce zeleno-červený dres Devils, pamätal som si na jeden duel play-off z roku 1987 a poznal som mená niektorých hráčov, ale to asi bolo všetko. Bol som vtedy veľmi mladý a zelenáč. Zrazu som sa dostal do úplne nového sveta,“ zaspomínal si Niedermayer.

Nhl
Foto: SITA, AP

Neskôr počas kariéry pomohol Devils k trom Stanleyho pohárom. Počas trinástich sezón v drese „diablov“ strelil 101 gólov a pridal 364 asistencií. Záver svojej kariéry strávil Niederrmayer v Anaheime, kde získal štvrtý Stanleyho pohár a v roku 2010 v drese Ducks ukončil kariéru. V súčasnosti pracuje na polovičný úväzok pre Ducks ako konzultant.

V piatok sa Niedermayer vrátil do New Jersey spoločne s manželkou Lisou a ich štyrmi synmi. „Keď mi oznámili túto fantastickú správu, bol som poctený. Veľmi veľa to pre mňa znamená. Prežil som v New Jersey neuveriteľné roky. Vyvstalo mi veľa spomienok. V klube je mnoho mojich známych,“ povedal Niedermayer.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Scott Niedermayer
Firmy a inštitúcie New Jersey Devils