New York stopol rekordný balík heroínu, ušlo by sa každému

Heroín
Rekordné množstvo heroínu malo asi 70 kilogramov a jeho hodnotu odhadli na 50 miliónov dolárov. Foto: SITA/ AP

NEW YORK 20. mája (WEBNOVINY) – Agenti americkej protidrogovej agentúry (DEA) zabavili pri vyšetrovaní dvojice pašerákov rekordné množstvo asi 70 kilogramov heroínu z Mexika v hodnote približne 50 miliónov dolárov. DEA a vyšetrovateľka Bridget Brennanová v utorok označili toto množstvo za vôbec najväčšie zadržané v histórii New Yorku.

Agenti pri vyšetrovaní zároveň zadržali dvoch mužov, pravdepodobne drogových pašerákov Josého Mercedesa a Yenciho Cruza a dva milióny dolárov v hotovosti. Polícia sa domnieva, že pašerácky gang dostával každý mesiac z Mexika zásielky približne v tejto veľkosti, pričom šlo pravdepodobne o hlavný zdroj heroínu pre narkomanov nielen v New Yorku, ale aj v štátoch Connecticut, Massachusetts, Pennsylvánia a Rhode Island. „Išlo o dávku, ktorá by svojou veľkosťou stačila pre každého obyvateľa New Yorku vrátane detí,“ uviedla Brennanová.

O obrovskej zásielke sa vyšetrovatelia dozvedeli prostredníctvom odpočúvania. Terénny automobil dvojice podozrivých, v ktorom boli drogy poskrývané, cez víkend sledovali na trase z mesta New Jersey až do newyorskej štvrte Bronx.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom