Newyorská prokuratúra vyšetruje Trumpove obchody, predvolali zástupcov bánk

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP.

NEW YORK 12. marca (WebNoviny.sk) – Newyorská generálna prokurátorka Letitia Jamesová otvorila civilné vyšetrovanie obchodných praktík amerického prezidenta Donalda Trumpa. Učinila tak na základe vyjadrení jeho bývalého právnika pred Kongresom, že Trump za účelom získavania pôžičiek nadhodnocoval svoj majetok.

Podľa zdroja, ktorý si prial zostať v anonymite, prokurátorka predvolala zástupcov Deutsche Bank a Investors Bank a žiada od nich záznamy k štyrom Trumpovým projektom s realitami a jeho neúspešnej ponuke na odkúpenie klubu amerického futbalu Buffalo Bills z roku 2014.

Trumpov bývalý právnik Michael Cohen uviedol koncom februára pred Kongresom, že Trump vo svojich finančných prehláseniach pre Deutsche Bank nadhodnotil svoj majetok, aby získal prostriedky na kúpu klubu. Podľa neho bolo pre Trumpa bežné pri jednaniach s médiami alebo bankami nadhodnocovať svoj majetok, naopak ho podhodnocoval, keď išlo dane.

Podľa vyjadrení Trumpa Cohen klame, aby sa dostal z väzenia za vyhýbanie sa daniam, porušovanie pravidiel financovania kampane, falošné prehlásenia voči bankám a klamanie Kongresu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump