Neymarovi hrozí až šesť rokov väzenia na základe obvinení z podvodu a korupcie v Španielsku

Neymar
Neymar. Foto: archívne, SITA/AP.

MADRID 1. novembra (WebNoviny.sk) – Brazílskemu futbalistovi Neymarovi hrozí až šesť rokov odňatia slobody v Španielsku na základe obvinení z podvodu a korupcie.

Prokuratúra pôvodne žiadala dvojročný trest pre útočníka francúzskeho tímu Paríž St. Germain na základe nezrovnalostí súvisiacich s jeho prestupom do FC Barcelona spred piatich rokov. Sudca sa však vyjadril, že reálnejší je trest na 4-6 rokov, ak bude Neymar uznaný vinným.

Negatívne zainteresovaní rodičiaNeymara

Predbežné rozhodnutie súdu je neúspechom pre Neymara, keďže v Španielsku sa pri dvojročných a menších trestoch pri prvom priestupku často stáva, že obvinení sa napokon vyhnú pobytu za mrežami.

Obvinenia boli vznesené po tom, ako brazílska investičná skupina uviedla, že získala menšiu kompenzáciu za Neymarov prestup zo Santosu do FC Barcelona. Dôvodom bolo zatajenie časti sumy protistranou.

Do prípadu sú údajne negatívne zainteresovaní rodičia Neymara, bývalý prezident FC Barcelona Sandro Rossell aj jeho nástupca Josep Bartomeu a tiež oba kluby, čiže Santos a FC Barcelona. Všetci odmietli akékoľvek pochybenia. Dátum súdneho procesu zatiaľ nestanovili.

Najlepší brazílsky futbalista

Neymar je momentálne najznámejším a zrejme aj najlepším brazílskym futbalistom. V reprezentačnom tíme odohral 94 zápasov a nastrieľal 59 gólov. V roku 2016 priviedol ako kapitán Brazíliu k zlatej medaile na „domácich“ olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Tri roky predtým „kanárici“ ovládli Pohár konfederácií FIFA, ale na tohtoročných majstrovstvách sveta v Rusku s Neymarom v zostave sa im nedarilo podľa predstáv. Po štvrťfinálovej prehre s Belgičanmi (1:2) zostali pred bránami boja o medaily.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Neymar
Firmy a inštitúcie FC BarcelonaFC SantosPSG Paríž St. Germain