Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nezamestnanosť
Foto: Shutterstock
20. augusta 2014 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

Nezamestnanosť na Slovensku klesla v siedmich krajoch

BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) – Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v júli tohto roka 12,67 percenta. V porovnaní s júnom miera nezamestnanosti klesla o 0,12 percentuálneho bodu. Medziročne sa evidovaná miera nezamestnanosti minulý mesiac znížila o 1,32 percentuálneho bodu. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Počet nezamestnaných klesol o stovky

Počet disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol na konci minulého mesiaca 341,9 tisíc osôb. V porovnaní s júnom tohto roka ide o pokles o 3,1 tisíc ľudí. Medziročne množstvo uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, kleslo v júli o 35,5 tisíc osôb.

Miera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o prácu, a to vrátane ľudí na “péenke” alebo na absolventskej praxi, dosiahla v júli 14,23 percenta. Medzimesačne to znamenalo pokles o 0,03 percentuálneho bodu, medziročne celková miera nezamestnanosti klesla o 0,99 percentuálneho bodu.

Celkový počet evidovaných uchádzačov o prácu dosiahol minulý mesiac 384 tisíc. Oproti júnu tohto roka ide o pokles o 823 ľudí, medziročne je to menej o 26,9 tisíc uchádzačov o zamestnanie.

Úrady evidujú tisícky pracovných miest

Nezamestnanosť minulý mesiac klesla v siedmich krajoch na Slovensku. Najvýraznejší pokles miery nezamestnanosti zaznamenal Banskobystrický kraj, a to o 0,31 percentuálneho bodu na 17,42 percenta. Jediným krajom, v ktorom miera nezamestnanosti stúpla, bol Bratislavský kraj. Išlo o nárast o 0,17 percentuálneho bodu na 6,27 percenta.

Ku koncu júla evidovali úrady práce 9 486 voľných pracovných miest. V medzimesačnom porovnaní to predstavovalo nárast o 271 voľných pracovných miest, v medziročnom porovnaní zvýšenie o 2 879 voľných pracovných miest. Najviac ich bolo v Prešovskom kraji, a to 1 736 miest, najmenej 728 miest v Trenčianskom kraji.

Odporúčané články

Umelý pokles nezamestnanosti sa podľa Beblavého potvrdil Okresov s vyše dvadsaťpercentnou nezamestnanosťou ubudlo

Témy

Diskusia

apoliticky Ze klesla ??? ...to este niekto na Slovensku skutocne tomu veri???...tymto skreslenym statistikam??? ...pre koho su??, ...a na co su??? Plán na likvidáciu Harvardský a Houstonský projekt Plán na likvidáciu Slovanov Včera v 23:37 | afinabul | Z domova *Perestrojka, ktorá mala vopred naplánované takéto ciele: * 1.Glasnosť 2.Boj za socializmus s ľudskou tvárou 3. Príprava reformy "od socializmu ku kapitalizmu" 4. Perestrojku...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...