Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nezamestnanosť
Foto: Shutterstock
26. júna 2016 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

Nezamestnanosť pod päť percent má 10 okresov na Slovensku

BRATISLAVA 27. júna (WebNoviny.sk) – Miera evidovanej nezamestnanosti bola na konci mája tohto roka vyššia ako 20 % v štyroch okresoch na Slovensku. Ide o okresy Rimavská Sobota, Revúca, Kežmarok a Rožňava. týchto okresov sa dva nachádzajú v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a v Košickom kraji. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najvyššiu nezamestnanosť má okres Rimavská Sobota

Najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota.

Na konci minulého mesiaca v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 25,87 %, čo je medziročný pokles o 2,35 percentuálneho bodu. Nasleduje okres Revúca, kde sa miera nezamestnanosti ku koncu mája tohto roka medziročne znížila o 2,86 percentuálneho bodu na 22,45 %.

Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Kežmarok. V ňom bola miera nezamestnanosti 21,45 %, čo je medziročne menej o 2,91 percentuálneho bodu. Okres Rožňava vykázal ku koncu mája tohto roka mieru nezamestnanosti 20,03 %. Oproti máju vlaňajška je to menej o 2,97 percentuálneho bodu.

Nezamestnanosť pod päť percent má desať okresov

Naopak, mieru evidovanej nezamestnanosti pod päť percent malo na konci minulého mesiaca desať okresov. Najnižšia miera nezamestnanosti bola v okrese Galanta, kde dosiahla 3,76 %, čo je medziročne menej o 1,47 percentuálneho bodu. Okres Bratislava V vykázal minulý mesiac mieru nezamestnanosti 4,10 %. V porovnaní s májom vlaňajška je to pokles o 0,87 percentuálneho bodu.

V okrese Bratislava I miera nezamestnanosti v máji tohto roka predstavovala 4,22 %. Ide o medziročný pokles o 0,81 percentuálneho bodu. Nižšiu ako 5-percentnú mieru nezamestnanosti mali minulý mesiac ešte zvyšné tri bratislavské okresy a okresy Piešťany, Trnava, Púchov a Pezinok.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla na konci mája tohto roka 9,45 %. Miera nezamestnanosti tak zostala na najnižšej úrovni od januára 2009, kedy predstavovala 9,03 %. V porovnaní s koncom apríla tohto roka miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac klesla o 0,19 percentuálneho bodu, medziročne bola nižšia o 2,03 percentuálneho bodu.

Úrady práce evidovali na konci minulého mesiaca 256 742 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. Oproti koncu apríla tohto roka ide o pokles o 5 172 ľudí. Medziročne množstvo uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, kleslo o 52 781 osôb.

Odporúčané články

Ficova vláda schválila akčný plán rozvoja pre okres Lučenec Nezamestnanosť na Slovensku je najnižšie od januára 2009

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies