Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nezamestnanosť
Foto: Shutterstock
26. júna 2016 Ekonomika od SITASITA Diskusia()

Nezamestnanosť pod päť percent má 10 okresov na Slovensku

BRATISLAVA 27. júna (WebNoviny.sk) – Miera evidovanej nezamestnanosti bola na konci mája tohto roka vyššia ako 20 % v štyroch okresoch na Slovensku. Ide o okresy Rimavská Sobota, Revúca, Kežmarok a Rožňava. týchto okresov sa dva nachádzajú v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a v Košickom kraji. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najvyššiu nezamestnanosť má okres Rimavská Sobota

Najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota.

Na konci minulého mesiaca v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 25,87 %, čo je medziročný pokles o 2,35 percentuálneho bodu. Nasleduje okres Revúca, kde sa miera nezamestnanosti ku koncu mája tohto roka medziročne znížila o 2,86 percentuálneho bodu na 22,45 %.

Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Kežmarok. V ňom bola miera nezamestnanosti 21,45 %, čo je medziročne menej o 2,91 percentuálneho bodu. Okres Rožňava vykázal ku koncu mája tohto roka mieru nezamestnanosti 20,03 %. Oproti máju vlaňajška je to menej o 2,97 percentuálneho bodu.

Nezamestnanosť pod päť percent má desať okresov

Naopak, mieru evidovanej nezamestnanosti pod päť percent malo na konci minulého mesiaca desať okresov. Najnižšia miera nezamestnanosti bola v okrese Galanta, kde dosiahla 3,76 %, čo je medziročne menej o 1,47 percentuálneho bodu. Okres Bratislava V vykázal minulý mesiac mieru nezamestnanosti 4,10 %. V porovnaní s májom vlaňajška je to pokles o 0,87 percentuálneho bodu.

V okrese Bratislava I miera nezamestnanosti v máji tohto roka predstavovala 4,22 %. Ide o medziročný pokles o 0,81 percentuálneho bodu. Nižšiu ako 5-percentnú mieru nezamestnanosti mali minulý mesiac ešte zvyšné tri bratislavské okresy a okresy Piešťany, Trnava, Púchov a Pezinok.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla na konci mája tohto roka 9,45 %. Miera nezamestnanosti tak zostala na najnižšej úrovni od januára 2009, kedy predstavovala 9,03 %. V porovnaní s koncom apríla tohto roka miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac klesla o 0,19 percentuálneho bodu, medziročne bola nižšia o 2,03 percentuálneho bodu.

Úrady práce evidovali na konci minulého mesiaca 256 742 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. Oproti koncu apríla tohto roka ide o pokles o 5 172 ľudí. Medziročne množstvo uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, kleslo o 52 781 osôb.

Odporúčané články

Ficova vláda schválila akčný plán rozvoja pre okres Lučenec Nezamestnanosť na Slovensku je najnižšie od januára 2009

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...