Nezamestnaných v septembri pribudlo, najmä v Žilinskom kraji

Nezamestnanosť a ľudia
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v septembri 13,44 %, čo je oproti augustu tohto roka nárast o 0,25 percentuálneho bodu. V porovnaní so septembrom vlaňajška ide o nárast miery nezamestnanosti o 0,07 percentuálneho bodu.

Počet nezamestnaných ľudí evidovaných na úradoch práce, ktorí sú okamžite schopní nastúpiť do práce, minulý mesiac dosiahol 363 306 osôb. „V porovnaní s augustom vzrástol o 6 883 osôb, medziročne sa zvýšil o 6 656 osôb,“ informuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

V septembri miera evidovanej nezamestnanosti medzimesačne vzrástla vo všetkých krajoch na Slovensku. Najvýraznejší medzimesačný nárast, o 0,48 percentuálneho bodu, vykázal Žilinský kraj. Z regionálneho pohľadu v sledovanom mesiaci najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti zaznamenal Prešovský kraj, a to 19,35 %.

Nadpriemernú úroveň miery evidovanej nezamestnanosti (13,44 %) dosiahol ešte Banskobystrický kraj s 19,23 % a Košický kraj s 18,72 %. Na okresnej úrovni bol v septembri tohto roka pokles miery nezamestnanosti dosiahnutý v 11 okresoch, v 67 okresoch bol zaznamenaný nárast miery evidovanej nezamestnanosti a v jednom okrese bola zaznamenaná miera na úrovni augusta 2012. „Najvyššia miera evidovanej nezamestnanosti bola zaznamenaná v okrese Rimavská Sobota (33,88 %). Najnižšiu mieru evidovanej nezamestnanosti dosiahol okres Bratislava I, a to 4,06 %,“ informuje ústredie práce.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom