Nezaslúžili sme si zvíťaziť. Najväčších chýb sme sa dopustili my, smúti brankár AC Miláno Reina

Pepe Reina, AC Miláno
Brankár AC Miláno Pepe Reina. Foto: archívne, SITA/AP

MILÁNO 16. decembra (WebNoviny.sk) – V tábore talianskeho futbalového klubu AC Miláno zavládlo obrovské sklamanie – hráči „rossoneri“ nepostúpili do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019.

Vo štvrtkovom záverečnom stretnutí F-skupiny prehrali zverenci Gennara Gattusa na pôde gréckeho Olympiakosu Pireus 1:3, čo znamená koniec ich púte druhou najprestížnejšou európskou klubovou súťažou.

„Neboli sme na ihrisku dostatočne presvedčiví a nezaslúžili sme si zvíťaziť,“ povedal pre talianske médiá brankár AC Miláno Pepe Reina.„Veľmi nás to zasiahlo. Musíme dať hlavy hore a ďalej tvrdo pracovať. Za našu prehru nemôžeme viniť rozhodcov, aj keď tam bolo zopár sporných momentov. Najväčších chýb sme sa dopustili my. Spoločne si sadneme a celý zápas ešte raz rozoberieme,“ pokračoval 36-ročný gólman.

Po neúspešnej anabáze AC Miláno v Európskej lige UEFA sa opäť začína hovoriť o nestabilnej pozícii trénera Gattusa. „Je kapitánom lode a vždy preberá zodpovednosť za celé mužstvo. Všetci sa chceme z tohto nezdaru otriasť a vrátiť sa na pomerne úspešnú cestu, ktorou sme sa vydali v tejto sezóne. V utorok v Bologni musíme zaťať zuby a pokúsiť sa ešte pred vianočnou prestávkou vyhrať nejaké zápasy, aby sme do druhej polovice sezóny vstúpili v dobrej pozícii,“ uzavrel Reina.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gennaro GattusoPepe Reina
Firmy a inštitúcie AC Miláno