Nezávislý Žabár je piatym kandidujúcim v trenčianskej župe

Voľby, urna
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

Kandidatúru na predsedu trenčianskej župy odovzdalo päť mužov

Doteraz prejavilo oficiálny záujem stať sa predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja päť mužov. Ako informovala hovorkyňa TNSK Vlasta Henčelová, všetci už odovzdali svoje kandidátky.

V pondelok tak urobili poslední dvaja, ktorými sú nezávislý Ľubomír Žabár a nominant KSS Peter Palko. Do poludnia bolo známych aj viac ako 200 kandidátov na poslancov, ktorí budú súperiť o 45 miest v krajskom parlamente.

O kreslo predsedu prejavil záujem bývalý zápasník Jozef Lohyňa, ktorý kandiduje za koalíciu strán KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd, SaS, OKS, Nová väčšina. Za Smer-SD kandiduje bývalý minister obrany Jaroslav Baška. Nominantom KSS je bývalý riaditeľ Leteckých opravovní Trenčín Peter Palko.

TRENČÍN 30. septembra (WEBNOVINY) – Kandidačnú listinu na post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja v pondelok odovzdal aj nezávislý kandidát Ľubomír Žabár.

Spoločne s ním chce v novembrových voľbách zabojovať aj 45 nezávislých kandidátov na krajských poslancov. Žabár ako nezávislý kandidát potreboval získať na svoju kandidatúru dostatočný počet podpisov. Ako povedal pre agentúru SITA, petíciu na podporu jeho kandidatúry podpísalo 8000 ľudí.

Dôležité podľa Žabára bude najmä stranícke zloženie krajského zastupiteľstva, ktoré vzíde z jesenných volieb. Tu chce získať spolu so svojimi nezávislými kandidátmi ústavnú väčšinu. Ak by voľby vyhral, chcel by riešiť schválenie rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja, ale aj ďalšie oblasti, ktoré podľa jeho slov „potrebujú razantnejšie riešenia“.

O kreslo predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja prejavil záujem aj bývalý zápasník Jozef Lohyňa, ktorý kandiduje za koalíciu strán KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd, SaS, OKS, Nová väčšina. Za Smer-SD kandiduje bývalý minister obrany Jaroslav Baška. Nominantom KSS je bývalý riaditeľ Leteckých opravovní Trenčín Peter Palko. Ako nezávislý kandiduje predseda občianskeho združenia Šanca ľuďom Marián Herdel.

Kandidačné listiny pre voľby poslancov aj predsedu môžu politické strany a nezávislí kandidáti predkladať zapisovateľke volebnej komisie od 26. augusta do polnoci 30. septembra. Záujemcovia sa kandidátmi oficiálne stanú až po zaregistrovaní, pričom o registrácii musí volebná komisia rozhodnúť do 10. októbra, teda najneskôr 30 dní pred voľbami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Baška