Po streľbe v centre Austinu sú dvaja ľudia v kritickom stave, jeden podozrivý je na úteku

americká polícia, páska
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Polícia v texaskom Austine zatkla jednu osobu v súvislosti so streľbou v centre mesta, po ktorej zostalo zranených 14 ľudí. Dvaja sú stále v kritickom stave. Policajné oddelenie potvrdilo, že pátra aj po ďalšom podozrivom, ktorý je na úteku.

Hádka medzi dvoma skupinami

Zástupca polície Joseph Chacon uviedol, že streľba nastala v sobotu okolo 1:30 tamojšieho času na ulici, ktorá je známa vďaka početným barom a reštauráciám. Vyšetrovatelia pracujú s verziou, že incident vypukol „po hádke medzi dvoma skupinami„.

Chacon potvrdil, že obidvaja podozriví sú muži. Neprezradil však, či obaja aj strieľali. „Väčšina obetí boli nevinní okoloidúci. V súčasnosti však preverujeme všetky obete, aby sme zistili ich úlohu v incidente,“ dodal. „Naši policajti reagovali veľmi rýchlo a okamžite začali vykonávať opatrenia na záchranu životov,“ povedal.

Na mieste vypukol chaos

Prezradil tiež, že šesť zranených priviezli do nemocnice samotní policajti, keďže na mieste vypukol veľký chaos, bolo náročné zvládnuť dav ľudí a dostať k zraneným sanitky. Tie napokon odviezli štyroch pacientov. Štyria zranení prišli do nemocnice sami.

Guvernér Greg Abbott sa v oficiálnom stanovisku poďakoval polícii a ďalším zložkám, ktoré zasahovali na mieste.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom