NHL chystá revolučnú zmenu, má priniesť viac gólov

Chicago zdolalo Tampu, Hossa získal tretí Stanleyho pohár
Brankár Tampy Bay Ben Bishop vyráža puk po strele útočníka Chicaga Andrewa Shawa počas šiesteho finálového zápasu NHL, v ktorom Blackhawks zvíťazili nad 'bleskami' 2:0 a získali Stanleyho pohár. Chicago, 15. jún 2015. Foto: SITA/AP

LAS VEGAS 24. júna (WEBNOVINY) – Od budúcej sezóny sa môže hrať v zámorskej NHL predĺženie len s troma korčuliarmi na oboch stranách. O návrhu zo strany generálnych manažérov klubov budú v stredu v Las Vegas hlasovať členovia Rady guvernérov.

Po traja korčuliari na oboch stranách by mali byť počas celého päťminútového predĺženia. Od sezóny 2015/2016 by podľa ďalšieho návrhu mohli tréneri dostať možnosť požiadať o konzultáciu s videorozhodcom, ak by gól padol podľa ich názoru z predchádzajúceho postavenia mimo hry či nedovoleného bránenia brankárovi útočiacim hráčom.

Koncept troch proti trom vytvorí viac priestoru na ľade pre ofenzívnejších hráčov. Priniesť by to malo viac gólov a rozhodnutia zápasov ešte pred samostatnými nájazdami. Experiment už úspešne vyskúšali v AHL, kým v ročníku 2013/2014 sa rozhodlo v predĺženiach 35,3 percenta stretnutí pri formáte štyroch proti štyrom, v minulom ich už bolo 75 percent.

V AHL sa však hralo predĺženie prvé štyri minúty ako doteraz so štyrmi korčuliarmi na oboch stranách, ak sa nerozhodlo, tak na ďalšie tri minúty sa znížil počet hráčov na ľade o jedného z každého tímu. Informácie zverejnil web NHL.com.