NHL: Detroit odvrátil ďalší mečbal

Detroit

SAN JOSE 9. mája (WEBNOVINY) – V jedinom nedeľňajšom stretnutí zámorskej hokejovej súťaže NHL zvíťazil Detroit na ľade San Jose 4:3 a znížil stav v semifinále Západnej konferencie na 2:3 na zápasy. Prvou hviezdou duelu sa stal ruský útočník Red Wings Pavel Daciuk, ktorý zaznamenal tri kanadské body za tri asistencie. Výborným výkonom sa prezentoval aj brankár „červených krídel“ Jimmy Howard, ktorý kryl 39 striel súpera. Šiesty zápas je na programe v utorok 10. mája v Detroite.

Tri strelené góly v priebehu necelých 11 minút tretej tretiny znamenali napokon pre Detroit pokračovanie série so San Jose. „Červené krídla“ najprv dorovnali dvojgólový deficit, aby v 54. min Tomas Holmström pridal víťaznú bodku. „V priebehu záverečnej časti hry sme im dovolili šesťkrát vystreliť, z toho trikrát skončil puk v sieti,“ podotkol tréner „žralokov“ Todd McLellan zaujímavú skutočnosť. Mužstvo z „mesta automobilov“ sa po treťom inkasovanom góle mohlo stopercentne spoľahnúť na svojho gólmana Howarda, ktorý zlikvidoval záverečných 11 striel domácich. „Iba som sa nechcel vzdať. Ak sa vzdáte predčasne, sezóna sa pre vás skončila. Snažil som sa stáť pevne na svojom mieste a byť tu pre chlapcov,“ prezradil 27-ročný Američan. Najúspešnejší americký klub v profilige sa najmä vďaka výkonu svojho brankára v tretej tretine vyburcoval a potešil svojich priaznivcov, z ktorých viacerí si už mysleli, že sezóna sa pre Red Wings končí. „Počas prvých dvoch tretín sme nehrali náš najlepší hokej. Jimmy odohral vynikajúci súboj. V treťom dejstve sme si povedali, že musíme začať hrať, inak sa naša sezóna skončí,“ skonštatoval obranca Detroitu Niklas Kronwall. Tím kapitána Nicklasa Lidströma bude mať v dueli s poradovým číslom 6 výhodu domáceho prostredia, pričom želaním všetkých fanúšikov v hale Joe Louis Arena bude vynútiť si rozhodujúci siedmy duel. „Určite chceme v ďalšom stretnutí zlepšiť svoj výkon,“ odhodlane vyhlásil kouč Detroitu Mike Babcock.

Výsledok jediného nedeľňajšieho zápasu zámorskej hokejovej súťaže NHL:

Semifinále Západnej konferencie – piaty zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

San Jose – Detroit 3:4 (1:0, 1:1, 1:3) – stav série 3:2

Góly: 18. Setoguchi (Dan Boyle, J. Thornton), 36. Pavelski (Clowe, Wellwood), 41. Couture (Heatley) – 37. Kronwall (Daciuk, B. Stuart), 44. J. Ericsson (Zetterberg, Daciuk), 46. Cleary (Kronwall, Bertuzzi), 54. Holmström (Lidström, Daciuk). Vylúčení: 3:5, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:22, brankári: Niemi – Howard. Diváci: 17 562