NHL: Pre Sturma sa sezóna asi skončila

Marco Sturm
Marco Sturm Foto: SITA/AP

BOSTON 2. mája (WEBNOVINY) – Hokejový útočník Boston Bruins Marco Sturm nedohral sobotňajší úvodný zápas série semifinálového 2. kola play-off Východnej konferencie NHL o Stanleyho pohár s Philadelphiou (5:4 po predĺžení) a sezóna sa preňho pravdepodobne skončila. Nemecký hokejista musel odstúpiť už počas prvej tretiny pre problémy s pravou nohou. Sturm sa zranil pri súboji v útočnej zóne s Mattom Cookom. Hra sa medzičasom presunula na opačnú stranu klziska, ale útočník Bostonu zostal ležať na ľade pred bránkou Flyers.

Spoločnosť NESN v sobotu neskoro v noci amerického času potvrdila, že pre Sturma sa sezóna s najväčšou pravdepodobnosťou skončila. Podrobnosti o zranení však neuviedla. Zdravotný stav 31-ročného rodáka z Dingolfingu nekomentoval po stretnutí tréner Bruins Claude Julien. Tridsaťjedenročný útočník v play-off 2010 ešte nebodoval, v základnej časti strelil 22 gólov a pridal 15 asistencií.