NHL spúšťa hlasovanie, vyberte kapitánov do All-Star Game

All Star Game
Predchádzajúci Zápas hviezd sa hral v Nashville. 1. február 2016. Foto: SITA/AP

NEW YORK 1. decembra (WebNoviny.sk) – Fanúšikovia hokeja po celom svete môžu od 1. decembra na oficiálnom webe súťaže aj prostredníctvom aplikácie opäť hlasovať o štyroch kapitánoch, ktorí povedú svoje tímy počas NHL All-Star Game 29. januára 2017 v Los Angeles.

Každý tím bude poskladaný z 11 hráčov

Liga pokračuje v úspešnom experimente so šiestimi korčuliarmi na ľade (traja proti trom, pozn.) a s turnajom pozostávajúcim z troch 20-minútových duelov za účasti štyroch mužstiev – výberov Atlantickej, Metropolitnej, Centrálnej a Pacifickej divízie.

Každý tím bude poskladaný z 11 hráčov – dvoch brankárov, troch obrancov a šiestich útočníkov. Fanúšikovia vyberú iba kapitánov, ktorí nadobudnú istotu účasti, nemusia sa obmedzovať postom. Zvyšných 40 aktérov určí oddelenie NHL pre hokejové operácie. Súťaže zručností sú tradične na programe deň pred turnajom v sobotu 28. januára.

Upravené pravidlá hlasovania

Vedenie súťaže spolu s hráčskou asociáciou NHLPA upravilo pravidlá hlasovania fanúšikov tak, že vylúčilo z ponuky hokejistov laborujúcich so zranením či preradených do mužstiev AHL. Na výber sú iba hráči, ktorých 1. novembra evidujú ako aktívnych v kádroch tímov NHL.

Zo zoznamu spôsobilých vypadne aj taký hokejista, ktorý od 1. novembra do 26. januára bude zmluvne pôsobiť alebo hosťovať v klube AHL či inej nižšej súťaži. Ak sa takto zmení štatút hráča až po uzavretí hlasovania 2. januára, nahradí ho druhý v poradí. John Scott ako kapitán výberu Pacifickej divízie – takýto úkaz z tohtoročnej exhibície v Nashville sa v Los Angeles určite nezopakuje.

V minulom ročníku ho priaznivci nominovali z recesie. Vtedajší zamestnávateľ Arizona Coyotes ho po zverejnení výsledkov hlasovania vymenil do Montrealu Canadiens, kde dostal príležitosť nastúpiť iba v jedinom stretnutí, zvyšok sezóny strávil na farme a po jej konci zavesil korčule na klinec. Vyhlásili ho dokonca za najužitočnejšieho hráča exhibície.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom