Nicholsonová nemôže byť prezidentkou a Cigániková viesť zdravotníctvo, vraví Danko na adresu SaS

Andrej Danko
Predseda SNS Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 6. mája (WebNoviny.sk) – So stranou SaS sa pracuje ťažko, mám veľké výhrady k ich odbornosti. Povedal to v diskusnej relácii Markízy predseda parlamentu a SNS Andrej Danko.

„Pani Cigániková nemôže byť budúca ministerka zdravotníctva, pani Nicholsonová nedajbože prezidentka, a pán Galko, bol ministrom obrany, o ktorej nič nevedel a vidíte, ako to dopadlo,“ vyhlásil šéf národniarov a dodal, že so stranou SaS spolupracovať v prípadnej vláde nebude.

SaS podľa neho nie je partner, s ktorým si SNS nájde prienikové body. „Vidíte, čo predvádza osobnými útokmi a urážkami,“ povedal Danko.

Danko v relácii spomenul, že chce trestnoprávnu zodpovednosť za obvinenia zo strany opozície, na ktoré podľa neho ani nemajú dôkazy. Narážal napríklad na brífingy poslankyne SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej namierené voči ministerke pôdohospodárstva Gabriele Matečnej.

„Sú to šialené tlačovky a ministerka sa nedokáže brániť trestnoprávne. Ak raz niekto povie, že kradne, bude musieť mať dôkaz,“ uzavrel Danko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoGabriela MatečnáJana CigánikováLucia Ďuriš Nicholsonová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRSaS Sloboda a Solidarita